Zasłonięty grzejnik czy ukryte kable mogą wyraźnie poprawić wygląd pomieszczenia

Aranżując wnętrza zwracamy uwagę zwłaszcza na to, jak je upiększyć. To upiększanie polega nie tylko na tym, by stosować ciekawe dodatki i ozdoby, które nadadzą wnętrzom charakteru, ale także na tym, aby ukrywać te elementy, które mogą oszpecić pomieszczenie. Z reguły elementem, który wyjątkowo przeszkadza i oszpeca pomieszczenia jest nadmiar kabli ciągnących się od różnych sprzętów domowego użytku.

grzejnik żebrowy

Autor: Andrew Malone
Źródło: http://www.flickr.com
Wykorzystuje się przeróżne metody, aby schować wystające kable. Zwykle związuje się je lub puszcza pod specjalnie przygotowaną zabudową. Dzięki temu można pozbyć się nawet wielu kabli, które są ze sobą dodatkowo splątane.

Musisz poznać inny punkt widzenia na objaśniany w tym wpisie temat? Kliknij więc tutaj i sprawdź więcej szczegółów w treści (http://sanex-lowce.pl/kategoria/produkty-tekturowe/).

Podobnie problem wygląda z grzejnikami. Grzejniki płytowe to najczęstszy rodzaj grzejników, które stosuje się we wnętrzach – . Są to typowe grzejniki, z osłoną typu grill. Najczęściej tego typu element szpeci pomieszczenia i trudno jest go ukryć. Ale grzejnik jest w mieszkaniu konieczny. Tu więcej: oferta.

Stąd też jedynym wyjściem z sytuacji jest użycie metod, za pomocą których zaryjemy grzejnik, bądź sprawimy, że będzie się on zespalał czy też nie wyróżniał na tle innych elementów we wnętrzu. Można przykładowo pomalować grzejnik na kolor ten sam co ściana, lub zasłonić go obudową, która przepuszcza ciepło. Przygotowuje się ją albo z siatki, albo z drewnianych listew. Rozwiązań jest wiele. Jeżeli zrobimy obudowę może posłużyć ona równocześnie jako półka na drobiazgi. Wszystko zależy od naszej pomysłowości. Oczywiście wnętrza szpecą także wszelkiego typu nierówności ścian, czy odpadające elementy. Nowy artykuł o tym odnajdziesz tu: czytaj więcej.

Współcześnie na rynku oferuje się wiele produktów służących maskowaniu tego typu niedociągnięć. Warto zapoznać się z dostępnymi możliwościami, by usterkę usunąć jak najszybciej i za jak najmniejszą cenę. Warto przeznaczyć więcej chwil tylko i wyłącznie na usunięcie szpecących elementów w pomieszczeniach, gdyż ich pojawienie się może wyraźnie pogarszać ich wygląd. Wówczas, nawet najbardziej trafna aranżacja nie spełni swojej roli i okaże się finalnie niewypałem. Przesłonięty grzejnik czy ukryte kable mogą wyraźnie polepszyć wygląd pomieszczenia, szczególnie gdy preferujemy wnętrza o minimalistycznym charakterze, gdzie umieszcza się tylko najważniejsze meble.