Boskie lampy do domu

Mało z nas wie, jak ważne w naszym życiu jest dobre światło. Specyfika naszego mózgu sprawia, że powstają w nim różne zjawiska w zależności od mocy i rodzaju oświetlenia. Fachowcy usiłują zaprojektować lampy, które wytwarzają światło zbliżone do blasku słońca. Rzecz jasna nawet najlepsze lampy sufitowe nie umieją zupełnie zastąpić promieni słońca.
Boskie lampy do domu

Współczesna technologia oświetlenia LED dość znacznie wyprzedza standardowe sposoby oświetlenia. Sprawdź dlaczego tak jest

Od kiedy powstała nowoczesna technika podświetlania ekranów telewizorów – którą zwiemy LED, zmianie uległo naprawdę wiele. Masowo zaczęła ona być stosowana w wielu dostępnych na rynku telewizorów. To przyczyniło się do tego, że telewizory te stały się niezwykle popularne, a z innej strony ciężko sobie wyobrazić dzisiejsze czasy bez płaskiego telewizora. Dzięki technologii LED stało się to realne, telewizory zaś stały się smukłe, pobierają też coraz mniejsze ilości energii elektrycznej.

Jakie oprawy są najlepsze do pomieszczeń biurowych? To jest parę z nich.

Odpowiednie oświetlanie wnętrz jest bardzo ważne. Tyczy się to nie tylko wnętrz mieszkalnych, lecz również biur. Przy wybieraniu opraw do oświetlenia, które będą oświetlać stanowiska pracy należy przywiązać bardzo dużą uwagę, gdyż od niego zależne jest nie tylko komfort pracy, ale także wydajność osób pracujących. Oprawy biurowe to ogromny wybór różnego typu opraw, jakie służą jedynie do oświetlania wnętrz biurowych. Oprawy biurowe, zwłaszcza te, jakie znajdują się w pokojach osób pracujących przy pomocy komputerów nie mogą powodować olśnień.

Dlaczego zmieniamy czas z zimowego na letni?

Piszę ów tekst lipcowego, słonecznego dnia. Słońce. Od czerwca do lipca dzień jest tutaj stosunkowo długi, więc możemy być aktywni dość długo, mniej więcej od godziny 5 rano do 21, co daje mniej więcej czternaście godz. od świtu do zmroku. Inaczej ma się rzecz w pozostałych porach roku. Okres jasności w znacznym stopniu się skraca, gdyż w zimie Dzień trwa od 6 do 16 godz., zatem jakieś dziesięć godzin. Jak wynika z tychże obliczeń, różnica pomiędzy tymi krańcowymi okresami wynosi ok. cztery godz..
Dlaczego zmieniamy czas z zimowego na letni?

Oświetlenie – zadbaj o przytulne wnętrze

Właściwe oświetlenie czy to miejsca pracy czy miejsca odpoczynku, to bardzo istotny aspekt. W życiu często nie zwracamy uwagi na typ użytego oświetlenia w pomieszczeniu w którym na przykład pracujemy. Wynika to z niskiej świadomości tego w jaki sposób światło wpływa na nas. Ergonomia w sposób dogłębny przygląda się tym aspektom i określa szczegółowe wytyczne jak powinny być przygotowane lokale aby odczuwalny był komfort pracy. Regulacje dotyczą między innymi rodzaju użytej lampy, natężeniu oświetlenia, kącie padania wiązek światła i innych rzeczy.
Oświetlenie – zadbaj o przytulne wnętrze

Jak idealnie oświetlić pokój dzienny

Niezwykle ważne w aranżacji pomieszczeń każdego domu musi być odpowiednie światło. Możemy dzięki niemu eksponować efektowne części pomieszczenia, można również w cieniu schować niewielkie uchybienia. Oświetlenie salonu musi zostać właściwie zaplanowane, by było piękne i samo w sobie było ozdobą pomieszczenia. Przede wszystkim zastanówmy się czy odpowiadają nam tradycyjne żyrandole czy może preferujemy innego rodzaju światła. W dzisiejszych czasach zdecydowanie mamy ogromny wybór. Możemy zainstalować halogenowe światła, LEDowe oświetlenie punktowe lub zdecydować się na odmienne rozwiązania.
Jak idealnie oświetlić pokój dzienny

Dowiedz się, jakie są reguły wyboru jak też montażu oświetlenia łazienkowego

Oświetlenie w łazience stanowi nader ważny fragment aranżacji. W łazience potrzebujemy z pewnością światła ogólnego, w sposób równomierny oświetlającego wszelkie powierzchnie oraz należytego oświetlenia lustra oraz umywalki. Do oświetlenia kabiny natryskowej oraz wanny wystarczy łagodne światło punktowe. Nie bez znaczenia będzie także światło spełniające dekoracyjną funkcję.

Rola oświetlenia w naszym życiu

Światło jest niezwykle ważne dla ludzi. Bez jego działania na Ziemi nigdy nie narodziłoby się życie, a zatem i ludzkość nigdy by się nie narodziła. Światło Słońca czyni, że rośliny mogą się rozwijać. Co fascynujące, siła światłości posiada wielki wpływ na ludzkie samopoczucie. Ludzie, którzy zamieszkują w północnych regionach Europy zdecydowanie częściej narzekają na schorzenia związane z samopoczuciem.
Rola oświetlenia w naszym życiu

Oświetlanie domu za pomocą lamp LED

Od pewnego czasu oświetlenie żarowe w domach jest wycofywane, a na jego miejsce wchodzą nowe sposoby. Te nowoczesne źródła światła można już obecnie zaobserwować w coraz większej liczbie miejsc. Są to przykładowo rozmaite żarówki energooszczędne, które po zapaleniu rozjaśniają się stopniowo. Szczególnie intensywne spory powoduje ostatnio jednak sprawa wykorzystania źródeł światła z diodami LED. Jest to jedno z najbardziej innowacyjnych na dzień dzisiejszy źródeł światła.
Oświetlanie domu za pomocą lamp LED

Oświetlenie kuchenne

Kuchnia to miejsce w którym spędzamy mnóstwo czasu. To główne w mieszkaniu. To tutaj jesteśmy z rodziną, rozmawiamy o naszych sprawach, czasem rozwiązujemy problemy, przyjmujemy przyjaciół i oczywiście przygotowujemy smaczne rzeczy. Z tych oto powodów oświetlenie kuchni jest bardzo ważne i należy je obmyślać już w chwili wykańczania domu.
Oświetlenie kuchenne

Lampy jakich nie znacie

Każdy z nas ma świadomość, jak ważną rolę w urządzeniu domu i ogrodu ma światło. Nawet najpiękniejsze wnętrze można oszpecić montując nieodpowiednio dobrane lampy z za mocnymi lub zbyt słabymi żarówkami. Zwracajmy na to uwagę, gdy urządzamy dom, a jeśli nie znamy się na oświetleniu i nawet intuicyjnie nie wyczuwamy co zda egzamin a co nie – poprośmy o pomoc fachowca. Wielu architektów wnętrz zna się doskonale na oświetleniu, więc możemy skorzystać z ich pomocy.
Lampy jakich nie znacie