Zagospodarowanie niedużej łazienki

Małe pomieszczenia zwykle są powodem pewnych kłopotów, kiedy mowa o aranżowaniu wnętrza. Ale wszystkie kłopoty da się rozwiązać przy odrobinie pomysłowości i trzymając się łatwych zasad. Jak więc podejść do urządzania małej łazienki?

Mała łazienka

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Już w pierwszej kolejności powinniśmy dobrze się zastanowić, czego właściwie potrzebujemy w łazience. Możliwe, że z pewnych elementów jesteśmy w stanie po prostu zrezygnować. Wyjątkowo ważna kwestia to wybór wanny i prysznica. Jeżeli ważna jest dla nas większa ilość wolnej przestrzeni, dobrze jest postawić na kabinę prysznicową. Prysznic może zająć aż dwukrotnie więcej przestrzeni.

Inną sprawą jest dobre rozplanowanie rozstawienia urządzeń. Projektanci radzą, by muszlę montować naprzeciw umywalki, natomiast wannę lub prysznic przy ścianie prostopadłej. To wyjątkowo praktyczne rozłożenie w przypadku niewielkiej, kwadratowej łazienki. Gdy z kolei chodzi o meble, to dobrym wyborem jest kupienie mebli na wymiar. W ten sposób możemy o wiele lepiej wyzyskać niewielką przestrzeń. Więcej pomysłów dotyczących aranżacji małych pomieszczeń znajdziesz na lovingit.pl ( Ci pomysłu na aranżację małej łazienki?wejdź na loving it).

łazienka

Autor: Sofitel Dubai Downtown
Źródło: http://www.flickr.com

Kupowanie fabrycznie produkowanych mebli sprawi, że przy ścianach zostaną niewielkie, niezagospodarowane odcinki. A w przypadku niewielkiego wnętrza ważny jest każdy centymetr. Meble (zobacz stół dębowy) na wymiar oznaczają nieco większe koszty, ale miejmy na uwadze, że łazienkę urządzamy w perspektywie kilkuletniej.

Na koniec dobrze jest pomyśleć także nad kolorami. Obok dużej funkcjonalności małego wnętrza, chcemy także, by miało ono plusy wizualne. Z tego powodu warto postawić przede wszystkim na jasne kolory. Dotyczy to barwy ścian, jak i elementów stanowiących wykończenie.