Urządzanie kuchni – które rozwiązania są dziś najbardziej modne i zapewniają atrakcyjny efekt?

Kuchnia jest absolutnie jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym mieszkaniu. Obecnie, popularne są kuchnie w aneksie, czyli połączone z salonem, co pozwala na doskonałe wykorzystanie otrzymanej przestrzeni. Jednakże, jednocześnie kuchnia została wystawiona na widok przyjmowanych gości, musi wobec tego zostać odpowiednio urządzona. Powinna stać się połączeniem atrakcyjności i funkcjonalności, a jednocześnie zostać sprytnie zagospodarowana, jako że polskie kuchnie przeważnie są niewielkie. Które rozwiązania są teraz najbardziej powszechne?
Przede wszystkim, nadal królują wszelkiego rodzaju kafelki.

Płytki ceramiczne z kolekcji Mash, marki Ceramic

Autor: Ceramic
Źródło: Coram Poland Sp. z o.o.
Czemu? Gwarantują rzeczywiście atrakcyjny rezultat wizualny, a jednocześnie nie nastręczają jakichkolwiek trudności w czasie sprzątania. Wszystkie zabrudzenia mogą bowiem zostać stosunkowo łatwo usunięte. Godne polecenia są szczególnie kafelki opoczno, które nie tylko doskonale się prezentują, ale także cechują się niezwykle wysoką jakością. Co więcej, w kuchniach przeważnie wykorzystywane są płytki ścienne. Osłaniają one ściany przed plamami, które często powstają w czasie gotowania. Dobrze jest je montować w sąsiedztwie użytkowanej kuchenki. Przeczytaj na temat: .

Płytki są dziś sprzedawane w zróżnicowanej kolorystyce i wielu rozmiarach, wobec tego niezależnie od posiadanych oczekiwań, na pewno odnajdzie się zadowalające rozwiązanie. Dodatkowo, w kuchniach coraz częściej stosowane jest również drewno podłogowe. Prezentuje się niezwykle elegancko. Jego ogromną zaletą jest fakt, że ta sama podłoga może zostać położona w salonie, co zapewnia jednorodność stylistyczną. Należy jednak pamiętać, że drewno stosowane w kuchni musi wyróżniać się wysoką wytrzymałością i być odpowiednio zaimpregnowane. Zobacz więcej: interesujące poolspa.

Bardzo dużą popularnością charakteryzują się kuchnie urządzane w stylistyce skandynawskiej. Przeważają w nich białe meble, wyprodukowane z drewna, wyróżniające się prostą, bezpretensjonalną formą. Meble (zobacz lustra stylowe) tego rodzaju można kupić przykładowo w IKEI. Ten sklep jest także cenną inspiracją dla wszystkich osób, które poszukują ciekawych pomysłów na urządzenie swojej kuchni. Bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem są tapety ścienne czy specjalne naklejki. Wiele osób decyduje się też na pokrycie ściany farbą tablicową, na której można pisać kredą.