Współczesne mieszkania w stanie deweloperskim często nie mają ścian działowych — samodzielnie możemy je wybudować

W dzisiejszych czasach deweloperzy nierzadko decydują się na zostawienie decyzji klientom, gdzie mieliby ochotę postawić ściany wewnętrzne w mieszkaniu.

Lokal

Autor: Corey Chambers
Źródło: http://www.flickr.com
Wyobraźmy sobie, że planujemy kupić 60-metrowe mieszkanie na nowym osiedlu. Deweloper informuje nas jedynie o tym, w którym miejscu będzie łazienka i przyłącza wody w kuchni. Z projektu również wiemy, gdzie będą okna i drzwi do mieszkania. I to by było na tyle. O całej reszcie możemy zdecydować sami. Jeśli mamy brzdące, to zapewne będziemy chcieli zapewnić im ich własną przestrzeń. Razem czy osobno? To będzie zależało od nas, a w dużej mierze pewnie od naszych pociech. Jeśli będziemy mieli taki plan to, to można postarać się również zagospodarować przestrzeń na komórkę i gabinet. Wszystko leży w naszych rękach. Jeśli nie mamy dzieci, to możemy zdecydować się na wielką sypialnię i dla przykładu gabinet czy choćby pokój ćwiczeń (taką naszą domową salę fitness). Ściany można będzie zbudować tak, jak będziemy chcieli. Pewnie pomocny w wystroju będzie architekt lub designer wnętrz. O jego wsparcie powinni się najbardziej postarać ci, którzy nie czują u siebie żadnego wyczucia stylu. Ściany mogą być zrobione z regipsu. Są one wtedy tanie oraz dość prosto się je stawia. Niestety dosyć mocno przepuszczają różne dźwięki. Nie będziemy mogli również na nich wieszać żadnych ciężkich szafek.

Jeśli pragniemy postawić na raczej tradycyjne rozwiązanie, to powinniśmy się skłonić w stronę ściany z cegieł. Będzie to bardziej kosztowne, a ich budowa (przekonaj się co oferuje sklep eogniwa.pl) potrwa dłużej, ale będzie służyć lata.