Własny dom czy mieszkanie? Pozytywy oraz wady obu z nich.

Chyba większość z nas marzy o indywidualnym, nawet małym mieszkaniu. Wiele osób pragnie obszerniejszej a także przede wszystkim prywatnej przestrzeni i wybiera domy – również te budowane samodzielnie, jak i już gotowe do kupienia u dewelopera. Każdy z tych rodzajów ma swoje zalety, lecz i wady.

Mieszkania zazwyczaj są tańsze niż domy. Jest to zależne przede wszystkim od powierzchni i również lokalizacji mieszkania. Im skromniejsze, tym niższa cena. W kwestii mieszkań można nabyć nawet kawalerki ewentualnie mieszkania dwupokojowe z aneksem kuchennym, jakie naturalnie są o wiele tańsze niż mieszkania obszerniejsze, kilkupokojowe, nie mówiąc nawet o domach. Niemniej jeżeli ktoś nie dysponuje dużą kasą bądź po prostu nie potrzebuje sporego metrażu, to dla niego takie mieszkanie będzie dobrym rozwiązaniem.

mieszkanie

Autor: Stacie
Źródło: http://www.flickr.com

Dla rodzin z dziećmi najbardziej odpowiednie będą mieszkania przynajmniej trzypokojowe. Zarówno dzieci, jak i rodzice, muszą mieć swoją przestrzeń oraz miejsce, w jakim swobodnie mogą robić to, co lubią, pracować, bawić się, uczyć, czytać itp. Minimalne trzypokojowe mieszkanie w dużym mieście, np. Wrocławiu, Krakowie czy Gdyni, nawet jeżeli metrażowo nie jest szczególnie wielkie (załóżmy 50-60 metrów kwadratowych), jest sporym wydatkiem. Uśredniając trzysta albo i trzysta pięćdziesiąt tysięcy złotych to często spotykana cena za takie lokum. W zamian mamy niemniej głównie świetną lokalizację – duże miasto, w każde miejsce jest szybki dojazd, komunikacja tramwajowa, jest sporo szkół, szpitali, urzędów oraz miejsc pracy.

Jednakże jeżeli ktoś nie musi koniecznie mieszkać w samym centrum, ale blisko miasta, to dobrym rozwiązaniem będzie zakup ewentualnie budowa domu jednorodzinnego, ewentualnie zamieszkanie w tak zwanym bliźniaku albo szeregówce.

Zakup takiego domu to niejednokrotnie koszt przybliżony do ceny mieszkania w mieście, jednak wygoda jest pod wieloma względami większy – duża przestrzeń, prywatny ogródek a także garaż. Jeżeli bierzemy pod uwagę zakup, to nowe domy łódź, Wrocław, stolica, ale również i mniejsze miasta posiadają w swej ofercie.

Podobał Ci się ten wpis? Zatem gorąco zapraszamy (http://www.geo-synt.pl/specjalistyczne-rozbiorki-brokk/) do następnych naszych wątków, które będą o bliskiej tematyce.

Powinniśmy przejrzeć ogłoszenia deweloperów albo też pośredników – nowe domy łódź .

Jak widać, zarówno zakup mieszkania, jak i domu, ma swoje zalety, ale i wady. Przed nabyciem wymarzonego lokum powinniśmy dobrze przemyśleć swoją decyzję, zastanowić się, czego aktualnie potrzebujemy, a wówczas na pewno znajdziemy lokum dla nas najwłaściwsze.