W jaki sposób urządzać sypialnię, żebyśmy czuli się w niej naprawdę dobrze? O jakich rzeczach koniecznie trzeba pamiętać?

Może nie zdajemy sobie z tego sprawy, lecz w łóżku spędzamy aż jedną trzecią życia. W sypialni nie jedynie śpimy, ale również regenerujemy siły, relaksujemy się oraz spędzamy czasem wieczory. Stad więc z pewnością trzeba zadbać o to, żeby nasza sypialnia rzeczywiście była przyjemnym, świetnie urządzonym pomieszczeniem.

materac

Autor: Agata Meble
Źródło: Agata Meble
Rzadko jest tak, by sypialnia pełniła funkcję jedynie sypialną. Dość często jest to miejsce, w jakim pracujemy. W łóżku też czasami lubimy obejrzeć jakiś film, czytać czy się uczyć. Co prawda nie jest to za dobre miejsce na tego typu czynności, ale jeżeli nie jesteśmy w stanie z nich zrezygnować, to przed urządzeniem sypialni musimy brać je pod uwagę. Powinniśmy w związku z tym wybrać jak najbardziej wygodne łóżko, jakie posłuży nie tylko do spania, ale także do wymienionych wyżej czynności.

Często polecany jest materac Sensive – (materace kieszeniowe) kieszeniowy i nie powinno to dziwić, gdyż rzeczywiście jest wygodny i sprawdzi się w przypadku różnych osób. Aby jednak był bardzo wygodny zainwestujemy w dobry model, który będzie posiadał także odpowiednie rozmiary, przykładowo materac 90×200.

Trzeba też pamiętać o innych kwestiach, jak to na przykład gdzie odłożyć książkę, którą zawsze czytamy zanim zaśniemy, trzeba

materac

Autor: Fabryka materacy Janpol
Źródło: Fabryka materacy Janpol

także pamiętać o optymalnym oświetleniu w czasie lektury, jakie jednakowoż nie będzie przeszkadzało temu, kto śpi obok nas. Okna sypialni powinny wychodzić na wschód, gdyż dzięki temu będzie nas budziło poranne słońce. Jeśli natomiast lubimy spać dłużej, to lepiej zrobić sypialnie w innej części domu. Barwy mają wpływ na to jaki mamy nastrój, szczególnie w sypialni ma to duże znaczenie. W sypialni kolory powinny nas uspokajać, działać na nas kojąco – praktyczny materac kieszeniowy.

Sprawdzają się wiec chłodne, czyste kolory, jak zielony albo fiolet. No i przy tym pamiętajmy o dodatkach. Przez odpowiednie ich dobranie możemy całkiem odmienić klimat pokoju. Dobrym rozwiązaniem okażą się zapewne dwa lub nawet trzy zestawy pościeli i zasłon. Innego rodzaju światło wpada przecież do sypialni w czasie letnim, inne w zimie. Grubsze zasłony, jakie dadzą nam możliwość pospać dłużej w lecie, w okresie zimowym będą nam opóźniały pobudkę w ponury, zimowy ranek.