W jaki sposób najgustowniej ozdobić nasze okna?

Zapewne nasze babcie nie potrafią wyobrazić sobie przytulnego domu bez śnieżnobiałych firanek zdobiących okna. Koronkowe tkaniny wybielały i wieszały na legendarnych żabkach też nasze mamy. Ale okoliczności ulegają zmianie, a wraz z nimi trendy w urządzaniu pomieszczeń.

Do niedawna wyjątkowo modne były żaluzje, które jednakże nie spełniały wszystkich naszych oczekiwań. Przez wzgląd na surowiec, z którego są wykonane, sprawiały wrażenie ciężkiego pancerza na oknie. Choć świetnie wypełniały swoją rolę praktyczną, a więc zatrzymywały promienie słoneczne, brakowało zmysłu estetycznego, który przecież w aranżacji mieszkania jest bardzo ważny.

Okna wypełniają w naszym domu wyjątkową funkcję. To one dostarczają nam niezbędne światło słoneczne, które jest nam konieczne do funkcjonowania. Dlatego tak wyjątkowo ważne są wszelkie ozdoby okienne, które muszą być dostosowane do ogólnego wystroju pomieszczenia. Możemy dzisiaj nabyć różnego typu firany i zasłony, w przeróżnych odcieniach. Są one z pewnością bardzo efektowne, ale nie do końca praktyczne. Regularnie musimy je czyścić, a wieszanie ich też nie należy do ukochanych prac domowników.

Stąd też co raz częściej wybieramy bardzo eleganckie plisy okienne. Są one bardzo lekkie i dostępne w przeróżnych barwach. Potrafią wykreować w dowolnym pomieszczeniu niesamowity nastrój. W nowocześnie zaaranżowanych domach, w których zastosowano takie właśnie plisy, nie wieszamy już firanek i zasłon. Plisy prezentują się idealnie w każdym oknie, też w tych o niestandardowych kształtach. Bardzo efektownie wyglądają także pionowe żaluzje, które można zastosować też w przypadku łuków.

Wielkim wyzwaniem są okna – idź do serwisu – na poddaszu. Dlatego najlepszym wyjściem będą funkcjonalne rolety do okien dachowych, które dzięki odpowiedniej konstrukcji świetnie przylegają do szyby. Kupimy je w rozmaitych kolorach. Prócz podstawowej funkcji zasłaniającej przed promieniami słonecznymi, pełnią również ogromną rolę dekoracyjną. Wielkim powodzeniem cieszą się rolety zewnętrzne elektryczne, które obsługujemy specjalnym pilotem.
Gustowny asortyment można znaleźć na stronie – – rolety i żaluzje