W branży nieruchomości

Ten rok przyniesie poważne zmiany na polskim rynku nieruchomości. Nowa Rekomendacja S oraz ustawa deweloperska nie powinny wpłynąć korzystnie na polepszenie kondycji rynku nieruchomości. Które mieszkania czy domy na sprzedaż będą cieszyły się popularnością kupujących w nadchodzących miesiącach?

Przede wszystkim: niedrogie i mniejsze. Cena za metr kwadratowy tak nieruchomości nowych, jak i z „drugiej ręki”, wciąż jest wysoka. Nowe instrukcje Rekomendacji S wprowadzają prawdopodobieństwo obniżenia zdolności kredytowej pewnych wnioskodawców, nawet o kilkanaście procent. Skutkiem tego będą oni wybierali mieszkania mniejsze i tańsze, bądź przeniosą zakup w czasie, mając nadzieję na polepszenie warunków kredytowych i zgromadzenie wystarczającej sumy wkładu własnego.

Ustawa deweloperska, która wchodzi w życie na koniec kwietnia, spowodowała podjęcie działań przez deweloperów już teraz. deweloperzy próbują sprzedać inwestycje gotowe, aby ruszyć z realizacją nowych inwestycji, jeszcze przed wejściem nowej ustawy w życie. Razem ze spadkiem cen nowych mieszkań czy domów idą tańsze nieruchomości z rynku wtórnego. To dostateczne przyczyny, aby powiedzieć, że pierwszy kwartał roku, może okazać się dobrym czasem na zakup mieszkania lub domu.

Analitycy z biur pośrednictwa sprzedaży nieruchomości zwrócili uwagę na zmniejszenie dynamiki budownictwa indywidualnego. Domy na sprzedaż będą więc rzadziej pojawiały się w ofertach sprzedażowych. Kupujący chcą znaleźć małe lokale mieszkalne, na które otrzymają kredyt. przewiduje się następne spadki cen mieszkań, w związku ze spadkiem popytu

Kredyt hipoteczny

Autor: lumaxart
Źródło: http://www.flickr.com/photos/lumaxart/2136953043/

Najwyższe ceny nieruchomości wciąż można spotkać w stolicy. Propozycje odnalezione pod hasłami: mieszkania Warszawa, nieruchomości Warszawa i mieszkania do wynajęcia Warszawa] wskazują, że najdroższe jest Śródmieście. Przeciętna cena za metr kwadratowy w tym miejscu zawiera się w zależności od raportu, w granicach od 12 tys. zł do 14 tys. zł. Pomimo wysokich cen mieszkania w centrum i śródmieściu Warszawy sprzedają się bez problemu, ze względu na prestiżową lokalizację i doskonałe połączenia komunikacyjne. Do najczęściej wybieranych należą również obszary Ochoty i Mokotowa. To wszystko propozycje nieruchomości skierowane do osób posiadających grubszy portfel. Jakie rejony wybierają osoby o średnich zarobkach? Najtańsze lokale na sprzedaż znajdują się na obszarach: Pragi-Północ, Białołęki i Ursusa.

Sprzedaż mieszkań i mieszkania na wynajem w Krakowie, Poznaniu oraz we Wrocławiu związana jest ze widocznie skromniejszymi cenami za metr kwadratowy w porównaniu do stolicy. Bez względu na to lokale oczekują przeciętnie ponad 100 dni na nowego nabywcę. Prawdopodobnie, w obecnej sytuacji, czas sprzedaży dodatkowo wydłuży się. Coraz mniejszym zainteresowaniem cieszą się nieruchomości do całkowitego remontu.

Masz duży problem z wyszukaniem dobrego rozwiązania Twego dylematu? Na pewno szybko może pomóc Ci ta strona www (http://dkrm.com.pl/dekarstwo-wroclaw-dkrm/).

Nabywcy przywiązują dużą wagę do standardu wykończenia lokalu, za który często oddają cały zapas oszczędności.