Ustrzeż się tandety w aranżacji – stylowe fototapety

Kiedy poetyczne pejzaże a także rajskie wybrzeża zniknęły ze ścian naszych mieszkań w latach 90., chyba nikt nie podejrzewał, że fototapety kiedykolwiek wrócą jeszcze do łask.

Tymczasem nie tylko powróciły, ale co więcej, brylują na salonach zdobywając sobie coraz to większe grupy miłośników. Eleganckie fototapety pojawiają się w gazetach wnętrzarskich, w wizualizacjach dekoratorów mieszkań. Wydawać by się zatem mogło, że współczesne gustowne fototapety raz na zawsze zerwały z wizerunkiem kiczowatych oraz przaśnych ozdób. Okazuje się jednak, iż na końcowy rezultat aranżacyjny wpływ ma nie tylko wyselekcjonowany wzór, ale również sposób przymocowania tapety, jej miejsce, a również dopasowanie do aranżowanego wnętrza. Pomimo pozorów tandeta nigdy nie śpi stąd zawsze trzeba być czujnym, by chyłkiem nie zakradł się do naszego wymarzonego salonu czy też alkowy.
wyposażenie wnętrz

Autor: Calvado.pl
Źródło: Calvado.pl
Niestety, najpiękniejsze nawet szykowne fototapety, będą się prezentować nadzwyczaj niekorzystnie, kiedy zostaną nieprofesjonalnie przymocowane do ściany. Dokładnie dlatego, gdy pragniemy ustrzec się kiczu powinniśmy zainwestować w należyty montaż fototapety. Chociaż współcześnie przyklejanie ich jest prostsze, aniżeli kilkanaście lat temu, jeśli nie chcesz sprawdzać swoich umiejętności w owej dziedzinie, lepiej poprosić o pomoc specjalistów. Nie bez znaczenia będzie również wybór odpowiedniego miejsca. Jeżeli wybrałeś wzorzystą tapetę, przyklej ją na jednej ścianie.

Jeżeli okleimy nią cały pokój, wizualnie go zmniejszymy oraz zafundujemy sobie chroniczny oczopląs. W sklepach dostępne są także fototapety młodzieżowe i fototapety do pomieszczeń (apartamenty na sprzedaż morze) maluchów.