Urządzamy prywatny barek w mieszkaniu? Czemu nie!

Zapraszasz kolegów do siebie i chcesz się czymś wyróżnić? Może przyrządzając swoje autorskie drinki, sięgniesz do swojego prywatnego barku? Zdarzyło Ci się kiedyś o tym myśleć, a może te temat jest ciągle otwarty? Jeśli tak, zachęcam do przeczytania artykułu, zobacz, że wykonanie swojego barku to nietrudne zadanie.

drinki

Autor: Disaronno
Źródło: Disaronno
Potrzeba Ci kilku niezbędnych przyrządów. Lód jest pierwszym z nich, bez znaczenia czy zima czy lato, lód to konieczny element każdego drinka. Konieczna jest miarka, za jej pomocą przygotowany przez nas koktajl będzie idealnie odmierzony, a gwarancją dobrego smaku są idealne proporcje. Większość drinków będzie smaczniejsza jeśli dołożysz do nich owoce. Nie możesz jednak zrobić tego ot tak, przyda Ci się do tego rozgniatacz do owoców. Tak samo pamiętaj o shakerze czy o mieszadełkach do drinków.

W każdym barku muszą znaleźć się szklanki (zamów taniej online – pompki i zatyczki do butelek). Potrzebujesz ich dwa typy: wysokie i niskie. Poza tym, niezbędne są kieliszki do koktajli. Co do wyboru alkoholi, to nie trzeba posiadać najdroższych alkoholi. Kilka alkoholi wysokoprocentowych, dobre wina to odpowiednia rekomendacja, żeby docenić twój barek.

Warto posiadać też przydatne rzeczy, które świetnie sprawdzają się przy smakowaniu wina. Nalewaki, pompki i zatyczki to minimum. Z nalewakiem łatwiej nalewa się wino, już teraz nie nalejesz poza kieliszek. Pompka, która w wielu modelach służy też jako korek umożliwi na zachowanie świeżości otwartego wcześniej wina. Warto też pomyśleć o obcinarkach do folii i podstawkach (zamów w sieci – przycinak do folii kuchennej). Nie są to rzeczy równie niezbędne, jak wymienione wcześniej, lecz warto je również mieć.

Kiedy już zakupimy te akcesoria możemy mieć pewność, że nasz barek spełni swoją rolę znakomicie. Postarajmy się także, żeby jego wygląd był ciekawy, pasujący do wystroju. Najczęściej kupuje się barki eleganckie, z gatunkowego drewna, dzięki czemu prezentują się wytwornie. Oczywiście, wszystko zależy od twojego gustu, możliwości finansowych i aranżacyjnych.