Szkło i metal w projektowaniu wnętrz

Współczesny, minimalistyczny wystrój wnętrz można coraz częściej zobaczyć. Już nie tylko w wielkich biurowcach, ale też w naszych własnych mieszkaniach używa się do wykańczania wnętrz materiały takie jak aluminium czy szkło. Nie są dziwne proste betonowe konstrukcje we wnętrzach, w szczególności jeżeli są to lokale typu loft, do których idealnie pasuje tego typu przemysłowy charakter wystroju. Nawet „zwyczajne” mieszkanie w bloku można diametralnie zmienić wykorzystując tego rodzaju stylistykę.

Nie bój się metalu i szkła

Doskonale i niezwykle nowocześnie prezentują się różnego rodzaju. W zasadzie można założyć na przykład szklane drzwi czy szklaną balustradę w domu. Przestrzeń w jednej chwili nabierze nowoczesnego, czystego charakteru. Jeżeli wolimy coś ekstra możemy zamówić na przykład stół zrobiony z metalu i szkła. Mamy tak ogromny wybór stylów, szkło może być barwione, metal odlewy kokilowe gięty – naprawdę można dostać zawrotu głowy.

Panele szklane w kuchni

Autor: Colour Glass
Źródło: Colour Glass

Odważni mogą zdecydować się na podłogi szklane rozwiązanie popularne w biurowcach, centrach handlowych, ale wciąż stosunkowo rzadko stosowane w domach. Gdy jednak chcielibyśmy skorzystać z takiego rozwiązania nic nie stoi na przeszkodzie. Możemy również zamontować schodami (zobacz http://domanski.com.pl/blog/schody-debowe/) ze szkła. Jeżeli jeszcze wymyślimy do nich odpowiednie oświetlenie będą robiły piorunujące wrażenie. Tego rodzaju konstrukcja| będzie największą ozdobą domu.

Nowoczesność i czystość

Naturalnie trzeba pamiętać o tym, że decydując się na konstrukcje ze szkła w domu decydujemy się też na regularne sprzątanie. Smugi i kurz na szklanych elementach potrafią zrujnować cały, fantastyczny efekt. Jeśli nie mamy czasu ani chęci na systematyczne przecieranie szklanych elementów dobrze jest zdecydować się na przykład na designerskie konstrukcje metalowe. Są tak samo piękne, a o wiele łatwiejsze w konserwacji.

Zastosowanie minimalistycznego stylu w mieszkaniu wymaga odwagi i otwartości. Jeżeli mamy te cechy uda nam się wypracować naprawdę wspaniały rezultat, a nasz dom będzie urzekał gości za każdym razem, gdy przejdą przez próg.