Styl retro na nowo

Wystrój wnętrz to często sprawa gustu, jednak również panującej w danym okresie mody. Bardzo dobre efekty daje optymalnakooperacja naszej filozofii tego, jak ma wyglądać wnętrze oraz odpowiednich praktyk, które może dostarczyć nowy trend, t znaczy coś zupełnieinnego albo zyskującego swoje drugie życie.

Jeśli zbierzemy kilka interesujących trendów w temacie dekoracji przestrzeni styl dawny objawi nam się jako jeden z najbardziej wpisujących się do powyższego opisu – odkryjesz w nim odwołanie do swoich fascynacji, jak i dodatkowo docenisz parę ciekawych nowinek.

O domach w stylu retro mówi się, iż jest to wnętrze z przeszłością. Naszym głównym odniesieniem jest tu historia, szykowna, gustowna, z przepychem, ale nie wyzywająca. Można na dobrą sprawę zaczerpnąć z baroku, jednak jeżeli będzie to nawiązanie zanadto przesadne dojdzie do zbyt ciężkiej formy, która nie będzie się odnosić za bardzo do stylu retro. Styl dawny odznacza się sporym atutem, jakim jest osiągalność przedmiotów z „epoki”, jednak nie tylko. Nie jesteśmy zmuszeni bowiem dokładnie trzymać się jakiegoś okresu, idealnie sprawdzą się antyki, jakie posiadali nasi przodkowie, świetne przedmioty znajdziemy także na targach staroci.

Śliczne dekoracje i elementy wyposażenia wnętrz: ażurowe (nasza strona) zazdrostki

Oczywistym jest, że styl dawny to przeszłość na poziomie, ale może mimo wszystko nie chcesz urządzać swojego mieszkania w 100-procentowym stylu retro. Możesz poeksperymentować, ale miej na uwadze to, iż każde mieszanie koncepcji wystroju wnętrz może źle wyglądać w odniesieniu do całości. Zachowaj dobry umiar, poczytaj, pooglądaj inne wnętrza, podpatrz, w jaki sposób to zrobili inni. Nikt ci przecież nie zabroni zawiesić zazdrostki w kuchni muszą one z cała pewnością pasować do koncepcji aranżacji kuchni.

Tak Samo rzecz ma się z łazienką, nikt ci nie każe przecież zaopatrzyć się w standardowy komplet ręczników, może to być zwykły zestaw – pamiętaj jednak, nie przesadź z jaskrawymi kolorami. Jeżeli bowiem łazienka posiada elementy stylu dawnym, jest dość typowa, przydałyby się w niej delikatne kolory ręczników czy innych elementów.

Takie przykłady można jeszcze długo wymieniać. Najważniejsze, by korzystając ze znanych praktyk skomponować coś naszego, coś co spodoba się także innym, a nam pozwolić cieszyć się oryginalnym wnętrzem przez długie lata.