Solidny dach – najbardziej istotny fragment każdego obiektu

Wśród różnych typów pokryć dachowych odnajdziemy przede wszystkim dachówki. Znane od bardzo wielu lat występują w różnych rodzajach. Różnią się także sposobem dokończenia. Jakie więc dachówki warto zakupić? Dachówki trzeba stworzyć z nieprawdopodobnie przeróżnych materiałów, zróżnicowane może być też kryterium ich podziału. Jeżeli za kryterium przyjmiemy materiał, z którego je zrealizowano, to możemy podzielić konkretne rodzaje dachówek: ceramiczne, cementowe.

budowanie

Źródło: pixabay.com

Kryteriów podziału dachówek może być jednak więcej. Często modnym kryterium jest proces ich stworzenia. Wtedy możemy pokazać rodzaje dachówek ciągnionych i tłoczonych (rodzaje dachówek katalog). Podejmując decyzję o zrobieniu pokrycia dachu z dachówek mniej nas fascynuje proces ich produkowania, najbardziej materiał, z którego jego zrobiono, typ i sposób wykończenia ich powierzchni.

Kiedy będziesz zdania, że znajdujący się w tym serwisie post jest godny uwagi, kliknij tu, a zobaczysz więcej kopalnia kruszywa tego typu tekstów!

Wśród rodzajów dachówek na uwagę zasługują dachówki mnich-mniszka. To stosunkowo drogi rodzaj dachówek, wiele czasu zajmuje także ich ułożenie, jednak poszycie zrealizowane z tego pokroju dachówek jest wyjątkowo szczelne. Drugim typem jest dachówka karpiówka. Jest najbardziej uniwersalna, czyli można nią pokrywać dachy o przeróżnym kącie nachylenia. Dachówka karpiówka wybierana jest naprawdę bardzo często. Oprócz niej klienci chętnie wybierają dachówkę zakładkową. Ostatnim typem dachówek ceramicznych są holenderki zwane także esówkami. Dość starym materiałem jaki jest stosowany do wyprodukowania dachówek jest glina. Zastosowanie gliny sprawia, że dachówki można zakupić w kolorze czerwonym. Aktualnie mimo wszystko dostępna jest także dachówka angoba.

dachówka

Autor: halfrain
Źródło: http://www.flickr.com

Dachówka angoba – renesansowa dachówka angoba – to dachówka, która została pokryta substancjami barwiącymi. Proces angobowania dachówek powoduje, że ostatnimi czasy na rynku posiadamy dostępne nie tylko dachówki w zwyczajnym czerwonym kolorze, ale również czarne, szare czy w szerokiej gamie brązów. Wybierając dachówki angobowane możemy dostosować ich kolor do stylu architektonicznego, w jakim został zbudowany nasz dom, jesteśmy w stanie dopasować je do koloru elewacji. Oprócz dachówek angobowanych na rynku możemy zakupić dachówki glazurowane. Oba typy są bardzo odporne jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju zabrudzenia.