Smak egzotyki w naszej łazience

Świat, który nas otacza jest coraz bardziej nowoczesny. Mamy do dyspozycji najnowszej generacji telefony oraz komputery, prowadzimy auta na prąd. Lecz w dekoracji wnętrz wciąż widać, że sporo ludzi choruje na postmodernistyczną nostalgię.

Jeżeli chcesz we własnej łazience stworzyć klimat niczym w egzotycznej łaźni, jest na to sposób.
Wówczas najważniejszym elementem będzie z pewnością mozaika kamienna. Jest to rozwiązanie nieco mocniej kosztowne niż zakup kafelek, jednak zdumiewający efekt jest pewny. Możemy wymyślić sobie dowolną kompozycję, bowiem projekty produkowane są indywidualnie. Toteż tutaj będziemy mieć ogromne pole manewru. Mozaika kamienna doskonale odda wybrany styl orientu, który chcemy otrzymać – bizantyjski, indyjski czy turecki – . Do tego wolnostojąca, pozłacana wanna i nic poza tym na podłodze nie będzie nam konieczne. Może poza paroma kwiatkami liściastymi, które nie lubią od słońca a także uwielbiają parę wodną.
Przy tak wykonanej podłodze, pozostaje nam już tylko położyć płytki ścienne, odpowiednio dopasowane do mozaiki. Jeżeli wybraliśmy kolorowy wzór na podłodze, powierzchnie ścian słuszniej będzie pokryć stonowanym kolorem, aby uniknąć kiczu.

Spodobały Ci się dane podane w tym opisie? Jeżeli tak, to bezpośrednio z tego źródła można przenieść się do bardziej precyzyjnych treści, które znajdują się w linku pod spodem.

Niezbędne jednak będzie zawieszenie jakiegoś interesującego malunku, w stylizowanej ramie. Wówczas, nasze płytki ścienne będą odpowiednio zaakcentowane – . Pamiętajmy także o lustrze, które w orientalnej stylizacji pełni bardzo istotną rolę. Dodatkowo, przy typowaniu mebli, możemy postawić na ciemniejsze drewno, które wtopi się w kompozycję.

tableau - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
dekoracja łazienki od podstaw to całkiem dobra zabawa, jeżeli tylko wiemy, w jakiej stylistyce pragniemy ją przeprowadzić.

Obecnie do łask powrócił styl orientalny, pełen przepychu, który jest niezwykle chętnie wykorzystywany przez wielu ludzi. Jeśli pragniesz wykorzystać go u siebie, koniecznie zakup mozaikę kamienna na podłogę.