Rodzaje drzwi do mieszkania

Drzwi pełnią niezwykle istotną rolę w życiu codziennym oraz w każdym mieszkaniu. Istnieje wiele typów drzwi, a każdy z tych typów posiada odrobinę inne funkcje. W pierwszej kolejności dzielą się na drzwi wewnętrzne i wejściowe. Jeżeli chodzi o drzwi zewnętrzne, to w pierwszej kolejności mają zapewniać bezpieczeństwo domownikom. Są więc zazwyczaj o wiele bardziej trwałe niż inne drzwi w domu.

Produkowane są również z mocniejszych tworzyw. Jeżeli chodzi o drzwi zewnętrzne (zobacz wątek o drzwiach (serwis o tym temacie) do domów), bardzo istotne są zabezpieczenia w nich użyte. Obecnie nie wystarczy już zwykły jeden zamek. Najbezpieczniej będzie wykorzystać profesjonalne zamki patentowe, stanowiące dobrej jakości zabezpieczenie antywłamaniowe. Oprócz tego także poziom zaawansowania i typ zamków zależy od tego, co znajduje się wewnątrz. Odmienny zamek wykorzysta się do domu jednorodzinnego położonego na uboczu, a inny na przykład w drzwiach banku.

zamek
Autor: Bella Linea
Źródło: Bella Linea

Po wyszukaniu w Internecie hasła „drzwi wewnętrzne Warszawa” otrzymuje się dużą ilość rezultatów. Pochodzą one zazwyczaj ze stron przedsiębiorców produkujących drzwi, którzy w ramach witryn pokazują swoje oferty. Na witrynach tych znajdują się informacje na temat odmian drzwi, ich charakterystyki oraz zasady działania. Drzwi wewnętrzne, jak sama nazwa wskazuje, to takie, które umieszczone są wewnątrz domu lub mieszkania. Ich zadaniem jest więc głównie oddzielanie poszczególnych pokojów. Nie wymagają więc zabezpieczeń, jak to ma miejsce w przypadku drzwi wejściowych. Zwykle tylko część drzwi wewnątrz jest zamykana; są to przeważnie drzwi łazienkowe, które wyposaża się w prosty zamek. Charakterystyczny rodzaj stanowią drzwi do kuchni i łazienki. Drzwi kuchenne Zazwyczaj posiadają grubą szybę. Drzwi – www.invado.pl/ – do łazienki z kolei najczęściej posiadają zamek, a także wywietrzniki, przez które wylatuje para wodna.

przedpokój
Autor: Stolbud Włoszczowa
Źródło: Stolbud Włoszczowa

Na polskim rynku istnieje wiele firm, zajmujących się produkcją drzwi. Dużo z nich wytwarza również okna lub schody. Jedną z najbardziej znanych firm jeżeli chodzi o drzwi jest Gerda (drzwi firmy gerda na Towary tej marki kojarzone są z wytrzymałością, a przede wszystkim ze specjalistycznymi, ciężkimi do sforsowania zamkami. Z tego powodu tak często wyszukiwane w Internecie są hasła w rodzaju „drzwi Gerda Warszawa”.