Planowanie wnętrza wyjątkowego, czyli tworzenie kuchni od zera

Kuchnia praktycznie dla wszystkich jest miejscem szczególnym. To do kuchni wędrowało się za młodu po ciasteczka, na poprawę humoru. W kuchni przy kawie trwały te najciekawsze rodzinne dyskusje. To kuchnia przeważnie jest synonimem domu rodzinnego, kiedy już wyfrunie się z gniazda. O kuchni i zapachu świeżego ciasta myśli się najczęściej tuż po wyprowadzce. I to właśnie dlatego wiele osób zwraca uwagę na to, że tak ważne jest stworzenie własnej kuchni w sposób zjawiskowy i przede wszystkim funkcjonalny. Przestrzeń kuchenna jest bowiem sercem domu, musi więc spełniać podstawowe funkcje użytkowe.

Meble na wymiar w kuchni
Autor: Jon
Źródło: http://www.flickr.com
Podczas planowania remontu mieszkania lub budowania domu powstaje dylemat, czy podpisać umowę z profesjonalistą, czyli wynająć projektanta wnętrz, czy też liczyć na własną wyobraźnię. Warto jednak mieć świadomość, że tylko i wyłącznie fachowa rada zawodowca da radę zwalczyć dużo pojawiających się po drodze zagwozdek. Projektant (sprawdź te propozycje) wnętrz z pewnością doskonale wie, że podczas projektowania kuchni powinno się myśleć o wielu rzeczach na raz i równolegle planować trzy kroki w przód (zobacz – na tej stronie).

Współpraca z projektantem ma praktycznie tylko plusy. Dzięki niej unika się bardzo wielu błędów popełnianych w projektowaniu kuchni, przykładem mogą tu być zbyt wysokie blaty konkretne informacje.

Projektowanie wnętrz takich jak na przykład kuchnia nie należy do najłatwiejszych zadań, dlatego lepiej oddać to zadanie specjaliście. Polecamy profesjonalistów. W gruncie rzeczy okazuje się, że podczas projektowania przestrzeni kuchennej najlepiej zacząć od zakupu sprzętów, które będą w tej kuchni się znajdywać. Dopiero potem, wspólnie z projektantem planuje się zagospodarowywanie całego pomieszczenia. Kuchenka, lodówka, zlewozmywak to niezbędne produkty, które powinno się wybrać. W między czasie wyskakiwać będzie sporo dylematów, na przykład o to, czy przestrzeń kuchenna ma być otwarta, czy zamknięta. Przy otwartej trzeba zwrócić szczególną uwagę na posadzkę, bo nie każdy wariant posadzki kuchennej będzie pasował do wystroju. W kuchni zamkniętej natomiast nie wszystkie nowoczesne pomysły będą mogły być realizowane.