Prezencja okien wizytówką każdej Właścicielki domu

Żadna z pań nie wyobraża sobie swojego domu bez pięknych firan i zasłon. Design okien jest wizytówką każdej pani domu. Kupując firany do salonu, najwięcej możliwości wyszukamy w idealnej białości, czy écru.

obrazek - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Aczkolwiek w rozmaitej ofercie rynkowej nie brakuje również firan ciemnych, czy w barwne wzory. Jednak to, w jaki sposób się ułożą na oknie i ile wysiłku trzeba będzie włożyć w ich olśniewający wygląd, zależy od typu zastosowanego materiału.

Firanki – trzy grzechy główne

Autor: FRANC GARDINER
Źródło: FRANC GARDINER
mocny i solidny żakard pasuje do wnętrz w stylu klasycznym dzięki różnorodnemu wzornictwu. Dobrze przepuszcza światło, zwłaszcza jeżeli wybierzemy materiał o gęstym splocie, lub z dużymi deseniami. Pranie żakardowych firanek nie wymaga nazbyt wielu kłopotów, jest możliwość czynić to w pralce w niskiej temperaturze z co najwyżej lekkim wirowaniem. I jednakowo jak markizety, nie powinno się ich prasować, wystarczy wilgotne powiesić w oknie, a wyprostują się same pod własnym obciążeniem. Organtyna to ogromnie efektowna, połyskująca i przejrzysta tkanina. Przepuszcza mnóstwo światła, co jest ogromną wartością zwłaszcza w pomieszczeniach niedoświetlonych – .

Koronki są misternie tkane w delikatne wzory i pasują szczególnie do wnętrz umeblowanych antykami, bowiem podobnie jak one kosztują dużo. Lata temu z ogólnego przeznaczenia ręcznie plecioną koronkę wyparła zdecydowanie tańsza gipiura. Ta ostatnia to też rodzaj koronki klockowej, nagminnie stosowana do wykańczania firanek.
Czasami szersza gipiura może być wykorzystana jako firanka do kuchni (wizytówka internetowa ALENA – sklep z firanami). Wbrew pozorom, o doborze tkaniny na firanę nie decyduje wyłącznie jej design i styl wnętrza. Liczy się też funkcjonalność.