Praktyczne pomysły na urządzanie małej sypialni

Teraźniejsze budownictwo, duże bloki i… maluteńkie mieszkania. Taka prawda, meblowanie współczesnych mieszkanek stanowi nie lada wyzwanie dla architektów wnętrz i ich właścicieli, upragnionych mieszkań. W ten sposób zastanawiamy się jak urządzić małą sypialnię.

łóżko dwuosobowe

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Co prawda markety i sieci handlowe zajmujące się aranżacją wnętrz ścigają się w tworzeniu mebli i systemów do chowania ubrań przeznaczonych do małych pomieszczeń, ale wciąż trudno wybrać z tego coś dla siebie. Małe sypialnie stanowią duże utrapienie. Bo jak zmieścić w niej łóżko, szafę i komodę? Przy tym wszystkim powinna być ona przestronna i jasna. No i nie powinna być strefą wypełnioną gadżetami, bo wprowadzi to chaos i nie wypoczniemy w niej należycie.
Biały i szary stanowią ponadczasowe barwy, które sprawdzą się w każdej sypialni. Ściany i meble zróbmy białe, a bibeloty dobierzmy szare. Pojedynczy przedmiot, np. poduszka może być w ciemne paski, bądź wielkie grochy. Używając kolorów w taki sposób sprawimy, że pomieszczenie wyda się większe i bardziej przestrzenne. Radzimy także użyć rolet do zasłonięcia okien.zobacz link na stronie płytki na taras, gres na taras, płytki tarasowe, gres na balkonMożemy także postawić na połączenie bieli wraz z innym, mocnym kolorem, np. czerwonym, albo zielonym. Będzie to wyglądało bardzo interesująco.
Kolejną sprawą jest ograniczenie do minimum mebli. W zupełności starczy nam spore, dwuosobowe łóżko z dużym materacem. Postawmy tu na minimalizm i prostotę. Zadbajmy, żeby pod łóżkiem znalazły się szuflady na pościel. Do tego na wierzchu połóżmy kilka poduch różnej wielkości.

Skoro czytasz ten materiał, znaczy to, że zainteresowało Cię omawiane zagadnienie. Jeżeli tak, to podobne serwisy mają równie ważne dane.

Jedną ze ścian przeznaczmy na szafę – nie będzie nam potrzebna komoda, będziemy mogli w niej przechować pościel, ręczniki i wszystkie ubrania. Więcej inspiracji znajdziesz na przejdź na bloga. Polecamy!