Płytki pomysłem na niebanalną elewację budynków

Wyposażenie domu to dziś jeden z głównych – obok zakupu samej nieruchomości – kłopotów jego właścicieli. O ile dobór kafelek w łazience jest prawdziwą przyjemnością i zwykle mało kłopotliwą, tak kwestia zrobienia elewacji do banalnych nie należy. Jednak zanim pomalujemy ściany, poukładamy panele i powiesimy firanki w oknach, czeka nas jeszcze ukończenie tej istotnej czynności.

Front to serce domu. Frontowe ściany, w zależności od tego jak się prezentują, potrafią dużo powiedzieć o jej właścicielu. Paskudne ściany budynków nie prezentują się ani schludnie, ani gościnnie. Precyzyjne wykończenie budynku robi o wiele lepsze wrażenie niż przeciągający się stan „w budowie”.

cegły klinkierowe

Autor: Röben
Źródło: Röben

Wprawdzie można próbować przystrajać elewację przy pomocy nadających się do tego okien, które swoim wyglądem tworzą jedyną w swoim rodzaju atmosferę i uatrakcyjniają ściany. Innym rozwiązaniem może być wyhodowanie na elewacji bluszczu. Wbrew częstej krytyce, pnącza dodatnio oddziałują na elewacje. Gdy jest wykonana właściwie, oplatające ją rośliny nie są w stanie jej zaszkodzić. Mało tego, pełnią potrzebną rolę; w sezonie zimowym zabezpieczają przed przemarznięciem, w miesiącach letnich zaś przed gorącem. Należy jedynie o odpowiedniej opiece nad roślinami.

Zobacz, czy przypadnie Ci do gustu proponowana oferta (https://multiinstal.pl/armatura-instalacyjna/adaptery-pex-al-pex/). Zapewniamy usługi dopasowane do indywidualnych oczekiwań. Nie wahaj się i dowiedz się, jak działamy.

Dowiedz się więcej: markowe płytki łazienkowe.

Dobór materiału do zrobienia elewacji nie jest proste. Dziś znajduje się wiele możliwości zestawienia ze sobą różnych surowców, jednak jest to o tyle ryzykowne, ponieważ cegła, drewno, kamień mają różnorodne właściwości techniczne, dlatego też nieproporcjonalne połączenie surowców, może przynieść skutkiodwrotne od zamierzonych. Sprawdź więcej: info.

cegły klinkierowe

Autor: Armstrong Building Products
Źródło: http://www.yasna.pl/yasna.php?c=biuroprasowe2&b=1#

Jednym z bardziej nadających się do tego tworzyw są płytki elewacyjne. Pozwalają one podwyższyć cenę budynku, a także minimalizują utratę energii przy ocieplaniu domu. Zakładane wyjątkowo szybko, są trwałe i nieczułe na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowym plusem takiego materiału jest jego waga – względnie lekkie, nadmiernie nie eksploatują konstrukcji budynku. Obojętnie na styl wystroju, płytki produkowane są w wielu rodzajach. Ich różnorodność, np. płytki nowa gala, powoduje, że idealnie sprawdzi się przy domach jak i budynkach użytecznych. Jedynym ograniczeniem może tu stać się wena twórcza projektanta.

Nie możemy zapominać, że elewacja ma być chlubą, a nie usiłowaniem zakamuflowania nieodpowiednich wymiarów czy nieodpowiedniego kształtu. Ma pomóc wytworzyć we wnętrzach jedyną w swoim rodzaju atmosferę, nie zaś pełnić rolę opakowania dla niesolidnego projektu.