Oświetlenie LED jest efektywne i nie męczy oczu tak, jak robiły to klasyczne żarówki

Żarówki LED od jakiegoś czasu skutecznie wypierają tradycyjne żarówki żarowe czy metalogenkowe. Innowacyjne świetlówki są znacznie bardziej energooszczędne, a ich efektywność jest naprawdę niesamowita.
Jeżeli planujemy wymienić w domu lub w firmie tradycyjne oświetlenie na nowoczesne, to świetlówka LED może być doskonałym pomysłem.

fotel
Autor: David Lin
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim jest ona ekologiczna oraz zaoszczędzimy dzięki niej na opłatach za prąd. Owo oświetlenie świetnie pasuje do każdego pomieszczenia – w biurze znakomicie się sprawdzi oprawa rastrowa LED, która zapewni przyjemne światło w całym pokoju. Żywotność tych lamp jest o wiele dłuższa aniżeli zwykłych żarówek oraz wynosi mniej więcej 10 lat. W dodatku lampy LED nie posiadają efektu migotania, co znacznie poprawia komfort pracy.
Jeśli zatem chcemy, by świetlówki led pojawiła się w naszej łazience czy w firmie, to z łatwością znajdziemy doskonałe propozycje w sieci. Starczy trochę poszukać, aby trafić na znakomite promocje oraz dużo zaoszczędzić. Oświetlenie ledowskie jest wyjątkowo popularne w firmach, gdyż gwarantuje idealne warunki do pracy. Jeśli więc interesuje nas funkcjonalna oprawa rastrowa led, to bez problemu odnajdziemy bardzo wiele firm, które będą ją miały w sprzedaży.

Oczywiście świetlówki LED są kosztowniejsze od klasycznych żarówek, jednak o wiele rzadziej się psują i są o wiele bardziej wydajne.
Najpewniej za parę lat zwykłe żarówki zupełnie znikną ze sklepów i będziemy używać wyłącznie oświetlenia LED.