Oświetlenie elementem ozdobnym

Wszelkie pomieszczenie przeznaczone pod aktywność usługową, dajmy na to na kafejkę bądź salon fryzjerski, oprócz adekwatnego wyposażenia fachowego a więc odpowiednio: bufetem, ekspresem do kawy, nożycami, suszarkami itp. potrzebuje rozwiązania na niecodzienny wygląd. Można to osiągnąć na rozmaite sposoby.

led

Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com
W kawiarni dla przykładu postawiłbym kominek z płaszczem wodnym w rogu pomieszczenia. Zagwarantowało by to nam jednocześnie nagrzewanie oraz estetyczny charakter, a więc przyjemne z praktycznym. Dodatkowo drewniane, dębowe stoliki. Niezbędne będzie również dyskretne oświetlenie. Możemy zastosować lampki na stołach oraz plafony, a sporadycznie (dla przykładu tuż przed Bożym Narodzeniem), ewentualnie jeszcze można pomyśleć o jakichś dekoracjach świetlnych.

Oszczędnym pomysłem może być taśma LED, która w porównaniu z tradycyjnymi lampkami choinkowymi jest o wiele tańsza w użytkowaniu. Taśma LED jest dodatkowo ogromnie elastyczna, możemy nią opasać klatkę schodową wcześniej ozdobioną gałązkami choiny co pewnie doda atrakcyjności.

Jeśli interesuje Cię przedstawiany tekst, odszukaj witrynę (http://www.alena-firany.pl/blog/dekoracja-okien-kawalerki-co-najlepiej-sprawdzi-sie-przy-malym-metrazu/), która opisuje podobne wątki, też będą zapewne interesujące.

led

Autor: Elneo
Źródło: Elneo

Kolejnym sposobem gdzie spożytkowana może być taśma LED jest dekoracja elewacji budowli. Jest to wyjątkowo rozpowszechniony sposób dekoracji ogrodu i domostwa w wioskach Podhala w jego sąsiedztwie. W czasie wszystkich świąt kościelnych przybiera ten zwyczaj czasami formę specyficznego współzawodnictwa – trwa wyścig kto zrobi ze swojego domku i obejścia większą choinkę.

Tak więc podróżując pomiędzy drugą połową listopada a początkiem stycznia roku następnego powiedzmy w kierunku Nowego Sącza, widzimy jak pobocza jarzą się jak rozgwieżdżone niebiosa w pogodną nockę, a po dachach wspinają się świetliści Mikołaje z workami i innego tego rodzaju dodatkami.

Zainteresował Cię ten tekst? Przejdź zatem do kolejnego zagadnienia i czytaj materace dla dzieci 80×160 do woli o ciekawiących Cię zagadnieniach.

Dla oszczędnego gospodarza w takowym wypadku taśma LED to idealne wyjście, bowiem diody pobierają znacząco mnie energii niż nawet najbardziej ekonomiczna żarówka.

Tego rodzaju oświetlenie ma też tę zaletę, iż jest ogromnie odporne na warunki atmosferyczne albowiem źródło światła zostaje umieszczone w plastykowej taśmie, przeto wilgoć nie jest już przeszkodą. Taśma LED stosowana może być także dla przykładu jako oświetlenie szyldu przydrożnej restauracji, przydrożnej reklamy i jak każdy LED wszędzie tam, gdzie wymagany jest niewielki pobór prądu.