O czym powinno się wiedzieć przed kupnem zamka do drzwi?

Z powodu na sposób montażu zamki rozróżniamy na wpuszczane i nawierzchniowe. Wpuszczane inaczej są określane wewnętrznymi i montowane są jak sama nazwa mówi w wewnątrz drzwi w specjalnie przygotowanym do tego otworze. Te drugie przytwierdzane są do drzwi. Z reguły z jednej strony są one otwierane za pomocą klucza zaś z drugiej przy pomocy zasuwy.

Nim zakupimy zamek do drzwi powinno się sprawdzić parę niby mało znaczących a mimo wszystko wysoce ważnych rzeczy. Głównie należy sprawdzić, w którą stronę otwierają się drzwi. Dalej, jaka jest grubość oraz wysokość drzwi a też rozmiar i kształt zamka. Kupować należy zamki atestowane przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej. Zamek możemy wymienić własnoręcznie lub skorzystać z pomocy profesjonalistów. Trzeba tylko wpisać w przeglądarkę internetową: „wymiana zamków” i znaleźć odpowiednią firmę.

zamek do drzwi

Autor: Jay Thompson
Źródło: http://www.flickr.com

Na rynku można znaleźć bogatą ofertę różnych rodzajów zamków. Najłatwiej znaleźć w Internecie i zmieniając nazwę miasta w zależności od tego, gdzie chcemy je nabyć. Najlepiej zamontować więcej niźli jeden zamek i najlepiej, ażeby były one od innych producentów. Dzięki temu złodziej małe szanse na obrabowanie naszego mieszkania. Jeśli zdecydujemy się bez niczyjej pomocy założyć zamek trzeba wprzód poczytać na ten temat wzmianki. Znajdziemy je błyskawicznie i najłatwiej w Internecie wklepując: „montaż zamków”. Tutaj dowiemy się, że trzeba wprzód rozmontować klamkę. Następnie ściągnąć blaszkę zabezpieczającą wokół klamki i wkładki. Później ściągamy wkładkę również zamek. Teraz pora na zamontowanie nowego zamka. Polega on na umieszczeniu kasety w wcięcie przeznaczone na kasetę. Później kluczem kontrolujemy działanie zasuwy – ustawiamy go do pozycji zamkniętej i obserwujemy czy kaseta zamka działa prawidłowo.

Gdy zgłębisz prezentowany tekst, to także zafascynuje Cię oryginalna wiadomość, która posiada zbliżone dane na to zagadnienie, więc kliknij tu.

Gdy wymieniamy wkładkę na nową, należy ją tak dopasować ażeby nie wystawała poza zamocowane szyldy. Dokręcamy szyldy w koło wkładki oraz te, które maskują połączenia klamki z kasetą zamka. Na sam koniec montujemy klamkę wkładając ją w otwór w szyldzie przeznaczony na nią. Klamkę zakładamy dokręcając ją małą śrubką z jednej strony.

Czasami może nam się przydarzyć niefortunny wypadek, czyli zatrzaśnięcie drzwi. Gdy po wielu próbach nie udaje nam się osobiście rozgryźć otwarcie zamka należy wtedy skorzystać z pomocy fachowców. Otwieranie zamków nie należy do najtańszych rzeczy. Fachowcy z reguły biorą więcej niż 100 zł za godzinę pracy. Na szczęście przeważnie w ciągu tej godziny udaje im się otworzyć zamek.
Źródło: Pogotowiezamkowe.com.pl