O czym należy wiedzieć przy kupowaniu skrzydeł drzwiowych?

Drzwi wewnętrzne są takim elementem wnętrza, który w zasadzie ma znaczny wpływ na wygląd wnętrza oraz jest odpowiedzialny za tzw. pierwsze wrażenie.
Niezwykle istotna jest również funkcja użytkowa drzwi.

Montaż płytki

Autor: Selena
Źródło: Selena

Naprawdę dobrze jest więc odpowiednio przeanalizować kwestię zakupu takiego elementu i przed wizytą w sklepie starannie wiedzieć, jak trzeba rozmawiać ze sprzedawcą. Przed kupieniem trzeba dokonać skrupulatnych pomiarów otworu drzwiowego tak, aby mieć możliwość podać je sprzedającemu oraz móc dostosować do nich drzwi i framugę. Poza tym należałoby znać grubość murów, żeby dokładnie wiedzieć, jaką ościeżnice (regulowaną, stałą albo bezprzylgową) kupić.

Chciałbyś znaleźć coś podobnego na omawiany w tym miejscu wątek? Kliknij tutaj – ta użyteczna treść (https://www.produktypremium.com/kategoria-produktu/grille/gazowe/) z pewnością może rzucić nowe światło!

Ościeżnica stała jest wykorzystywana w wypadku montowania drzwi w murze o typowej grubości. Ościeżnice regulowane stosuje się w takiej sytuacji, kiedy ściana ma niestandardowy wymiar, przy czym granica szerokości to 175 milimetrów.

Niektóre osoby decydują się na nią również ze względu na walory estetyczne. Futryna bezprzylgowa jest niezwykle interesującym rozwiązaniem: zawiasy są schowane we wnętrzu, natomiast ona wraz ze skrzydłem drzwiowym tworzy wspólną płaszczyznę. W sytuacji kiedy nie chcielibyśmy przeprowadzać dużego remontu, trzeba zapytać o możliwość kupienia obudowy na futrynę, która da również możliwość zainstalowania nowych drzwi w pomieszczeniach bez potrzeby ich wykuwania. Dużą zaletą tego typu świadczenia jest również łatwość montażu przy pomocy pianki bez zabrudzeń posadzki czy też ściany. Należy pamiętać o tym, że żeby nie było potrzeby prędkiej wymiany drzwi, należy wybrać dobrego producenta drzwi.

Na rynku do nabycia są skrzydła pojedyncze w stereotypowych rozmiarach: 70, 80 czy 90 cm. Bywa jednak tak, zwłaszcza w starych kamienicach, że spotkamy drzwi posiadające szerokość 60 cm albo 110 cm.