Nowoczesne pichcenie

Kultowe stało się pitraszenie w największych stacjach telewizyjnych. W kluczowym paśmie nadawania poczesne miejsce zajmują audycje kucharskie. Gwiazdami są szefowie patelni renomowanych restauracji. Pichcą oni w rozmaitych miejscach, a to skansen wsi lubelskiej, a to ciepłe kraje. Gdzie by nie był kucharz przy przyrządzaniu dań snuje opowieści na temat miejsca w którym się znajduje, jego zwyczajów kulinarnych albo – kiedy tłem jest atelier telewizyjne lub inne pomieszczenie – dywaguje na temat wartości zdrowej kuchni, wszystko to przetykając wskazówkami zrealizowania konkretnej potrawy. Nic więc dziwnego że gremialnie rzucił się naród do gotowania. Aspiracją wielu jest serwowanie na spotkaniach familijnych nowych potraw.

patelnia

Autor: Le Creuset
Źródło: www.smakprostoty.pl
W sezonie letnim najbardziej modnym sposobem spędzania czasu będzie gotowanie w ogródku. Bez wątpliwości by stopniowo stać się mistrzem patelni nieodzowny jest nam właściwy sprzęt. Napewno zaciekawi Cię także słoki do smoothie. Potrzebna będzie kuchenka na gaz albo elektryczna. Ze względu na kierunek eco coraz to bardziej popularne są tak zwane kuchenki indukcyjne. Mają one mnóstwo walorów, jednym z największych jest niskie zużycie energii. Płyta indukcyjna bowiem wykorzystuje do swojego działania zjawisko magnetyzmu. Szczegółowiej mówiąc jedną z właściwości owego zjawiska jest wzbudzanie ciepła przez szybkie zmiany pola magnetycznego.

Takie zmiany powodują w specjalnie sporządzonych garnkach (takich jak patelnie indukcyjne) podniesienie temperatury umożliwiające gotowanie – . To rozwiązanie umożliwia prędkie kucharzenie równocześnie oszczędzając energie.

patelnia

Autor: Chasseur
Źródło: www.SmakProstoty.pl
Kolejnym atutem kuchenki z płytą indukcyjną jest bezpieczeństwo jej użytkowania. Płyta podczas gotowania jest ciągle zimna, nadaje się wobec tego do domów w jakich zamieszkują malutkie dzieci.

Zobacz ten polecany wpis (http://www.tefuron.pl/), a upewnisz się, że zawarte tam informacje są niezwykle wciągające, gdyż to zbliżona tematyka, co w tym poście.

Wszyscy wiedzą że rodzic powinien mieć ciągle natężoną uwagę. Jeżeli wbrew starań berbeć dotknął kuchenki natychmiast po jej wyłączeniu nic niedobrego by się nie stało – inaczej aniżeli w przypadku standardowych piecyków. Nie wywołamy także pożaru, albowiem żadne naczynie nie ma kontaktu z ogniem.

Negatywem tegoż rozwiązania jest jednak konieczność stosowania specjalnych naczyń. Muszą one być stworzone z metalu magnetyzującego się, względnie mieścić w dnie taki metal. Firmy produkujące garnki i patelnie indukcyjne oznaczają je w specjalny sposób.