Nowoczesne aranżowanie wnętrz opiera się głównie na użyciu w pomieszczeniach tego rodzaju materiałów jak stal oraz szkło

Zwłaszcza to ostatnie jest chętnie wybieranym tworzywem z tego powodu, że dzięki szklanym elementem pomieszczenie wydaje się dużo większe. Dzisiaj szklarz we Wrocławiu i w każdym innym dużym mieście ma pełne ręce pracy ponieważ szkło nie przestaje i na pewno nie przestanie być modne.

Odbicie kobiety w lustrze

Autor: Laura D’Alessandro
Źródło: http://www.flickr.com
Elementami tego rodzaju w domu – poza oczywiście lustrami i oknami – mogą być również różnego typu figurki i meble (między innymi szklane stoliki czy oszklone regały). Za granicą idzie się jeszcze dalej – montuje się na przykład szklane schody, które wyglądają bardzo efektownie, jak również przezroczyste drzwi.

Oczywiście ważne jest wówczas właściwe zaaranżowanie przestrzeni tak – by mimo zastosowania przezroczystego szkła domownicy albo odwiedzający lokal firmowy wiedzieli, że oto za chwilę będą mogli wejść do innego pokoju lub na inne piętro – przezroczystych drzwi bowiem bez odpowiedniego ich oznakowania lub ustawienia pod odpowiednim kątem praktycznie wcale nie widać. O ile dla stałych mieszkańców z czasem może przestać być to problematyczne, o tyle już dla gości może okazać się to nieoczekiwaną niespodzianką, w szczególności, kiedy w którym momencie się z takimi drzwiami zderzą. Stąd też właśnie ozdoby szklane powinny być należycie obramowane i najlepiej oznakowane.

Szklany stolik

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Ten problem nie dotyczy oczywiście luster, bowiem te wiszą zwykle na ścianie, z którą raczej nikt nie zamierza się witać. Nie znaczy to jednak, że lustro takie nie powinno być udekorowane. Rzecz jasna nowoczesny styl cechuje się minimalizmem i prostotą formy, ale w licznych sytuacjach – np. jeśli chodzi o styl glamour czy vintage, warto by lustro było ciekawie ozdobione.

Istotne jest, by były to lustra na wymiar, a zatem ani nie za małe i nie za duże – dostosowane do danego pomieszczenia. Więcej wiadomości w tym temacie można odszukać na tej stronie internetowej: lustra na indywidualne zamówienie. Tego typu lustra można bez problemu zamówić u szklarza, jeśli w żadnym odwiedzonym sklepie nie mogliśmy natrafić dotychczas na lustro we właściwym rozmiarze. Szklarz (zobacz usługa szklarska) dodatkowo „skroi” lustro stosownie do naszych potrzeb – a więc zapewni mu odpowiednią formę, prostokąta, koła czy bardziej oryginalnego rombu i tym podobne.