Nietuzinkowy sposób na zmienienie aranżacji sypialni. Jaki pomysł może okazać się najbardziej trafiony?

Myśląc nad zmianą czegoś w wystroju naszej sypialni najczęściej myślimy nad kupieniem nowych mebli, albo zmianą koloru ścian. To zdaje się nam najlogiczniejsze, natomiast może warto zastanowić się nad jeszcze jakąś rzeczą. Czymś co da nam odmianę oraz pozwoli trochę poeksperymentować. Warto pomyśleć o fototapecie.

Fototapety do sypialni do świetny sposób na oryginalną zmianę nastroju takiego miejsca (zainspiruj się). Jeżeli chodzi o ten typ upiększania domu to są tu nieograniczone możliwości. Po pierwsze duży jest wybór miejsca, gdzie można taką fototapetę umieścić. To niekoniecznie musi być ściana. Możemy przykładowo przykryć w ten sposób zniszczoną szafę, która nie jest za bardzo pierwszej młodości. Tego typu zmiana okaże się mniej kosztowna aniżeli kupno nowej szafy. Należy mieć świadomość, że tego typu fototapeta nie musi być umieszczona na całości powierzchni ściany. Świetnie sprawdza się jako ciekawy dodatek czy motyw przewodni, na małym odcinku ściany. Może tworzyć ciekawą mozaikę za nagłówkiem łóżka, albo biec fantazyjnie dookoła ramy okiennej. Pomysłów jest tak wiele ile osób, które planują wystrój. Możliwości są tutaj ogromne.

fototapeta w sypialni

Autor: simon_music
Źródło: http://www.flickr.com

Podobnie nieograniczone możliwości są jeżeli chodzi o motyw, jaki możemy umieścić na takiej tapecie. Wzorów jest niesamowicie dużo. Różnego rodzaju rośliny, zabytki, zwierzęta, przedmioty, fantazyjne wzory, albo zwyczajnie jakiś interesujący, kontrastujący z wystrojem kolor mieniący się metalicznie. Oprócz tego kolejną kopalnią wzorów są fototapety na zamówienie. To, że możemy przesłać zdjęcie, lub też jakiś wzór, który następnie zostanie umieszczony na fototapecie sprawia, że zakres możliwości zwiększa się (oferta fototapet na zamówienie). Sporo ludzi chciałoby mieć na ścianie wielkie zdjęcie własnej pociechy szeroko uśmiechniętej podczas zabawy.

Niektórzy z kolei chcieliby jak najczęściej przywoływać przyjemne wspomnienia spoglądając na ładny widok, jaki został przez nich sfotografowany w czasie urlopu w Grecji. Dlatego zatem nie zlecić zrobienie takiego zdjęcia w naprawdę dużym formacie oraz umieścić na ścianie. Będzie to nie tylko miłe wspomnienie, lecz również oryginalna ozdoba odróżniająca naszą przestrzeń od tych pospolitych aranżacji. Warto zdecydować się na coś nietuzinkowego i zmienić tym samym całkowicie tą klasyczną do tej pory przestrzeń.