Klimatyczny świecznik. Najważniejszy element romantycznej kolacji

Jeśli masz zamiar zorganizować wyjątkową kolację nie powinno na niej zabraknąć odpowiednich ozdób. Szczególnie trafną będzie odpowiednio wybrany świecznik. Z jakiego powodu akurat świecznik jest tak ważny? Dlatego, że jedynie świecznik potrafi wprowadzić taki wyjątkowy, pełen romantyzmu nastrój. Żadne sztuczne oświetlenie nie jest w stanie sprostać temu zadaniu tak samo dobrze. Możesz wprawdzie przygasić światła lub zostawić tylko niewielką lampkę. Mimo wszystko tego rodzaju zabiegowi wciąż będzie daleko do czaru prawdziwego ognia i aromatu świecy.

romantyczna kolacja

Autor: Didriks
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego właśnie bez wahania wybierz romantyczny świecznik, który bazuje na tradycyjnych świeczkach. Jedynie taki świecznik sprawdzi się tak, jak powinien. Wprawdzie wybrane ledowe lampki też wyglądają bardzo ładnie, mimo tego może się zdarzyć, że zniszczysz klimat. Przede wszystkim, jeśli osoba, którą zaprosiłeś lubi tradycyjny romantyzm.

kolacja przy świecach

Autor: jenn
Źródło: http://www.flickr.com

Tradycyjny świecznik nie powinien jednak znaczyć, że będzie to jakieś staroświecki rozwiązanie. Nie warto kupować świecznika, który przypomina te z minionych wieków. Część takich ozdób może wyglądać właściwie nieco zabawnie. W sprzedaży znajdziesz dużo bardziej interesujące propozycje.

Romantyczny świecznik może oznaczać bardzo nowoczesną ozdobę, która jednak nie jest wyzuta z unikalnego czaru (przykład w tym miejscu: romantyczny świecznik). Da się kupić nawet dekorację tego typu z grawerem. Takie rozwiązanie będzie perfekcyjne wtedy, kiedy chcesz zorganizować szczególną kolację, np.http://www.strojemikolaja.pl/ (kostium Mikołaja dla Ciebie)zaręczynową.

Świecznik nie musi stanowić jedynego źródła oświetlenia. Spożywanie posiłku przy takim świetle nie byłoby zbyt komfortowe. Możesz jednak zostawić niewielkie oświetlenie sztuczne, a w tym samym czasie świecznik wykorzystać do stworzenia unikalnego nastroju. Poruszający się ogień i cienie od razu stworzą pełen romantyzmu klimat.