Najlepsze warunki spania dla Twojego dziecka to odpowiednia pościel dziecięca

Jak sobie pościelesz tak się wyśpisz… Szczególne ma to znaczenie w przypadku dzieci, gdyż wypoczęty maluch ma lepsze samopoczucie i więcej chęci na psoty i figle. Pościel dla chłopca z motywem samochodów, w czarodziejski sposób przeniesie go w czasie snu na wyścig Le Mans, natomiast kołderka w królewny sprawi, iż dziewczynka na moment księżniczką ostanie… Dekoracyjna pościel w pokoju naszych milusińskich doda mu charakteru i charakteru. Ale efekt wizualny jest równie ważny jak wygoda.

Pościel

Autor: anneheathen
Źródło: http://www.flickr.com

Najwłaściwsze dla wrażliwego ciała i skóry dziecka są naturalne materiały które nie wywołają podrażnień lub alergii, np. bawełna. Jest ona lekka, przewiewna, miła i delikatna gdy ją dotykamy. Inne akcesoria dla najmłodszych z wysokiej jakości materiałów na: .

W sytuacji kupna pościeli dla najmniejszych dzieci musimy zastosować szczególną ostrożność. Nie używajmy zamków, nap i guzików albowiem potrafią być groźne w skutkach. Pokuśmy się o nabycie ochraniacza na łóżeczko dla naszego maluszka, zapewniając mu przez to bezpieczeństwo i komfort. Unikajmy wkładania do łóżeczka niepotrzebnych rzeczy, takich jak np. zabawki czy ozdobne poduszki.

Potrzebny będzie Ci link do źródła (https://www.sweet-home.pl/)? Nie przejmuj się. W naszym kolejnym poście odnajdziesz to, czego Ci trzeba. Namawiamy!

Stosując się do tej rady utrzymamy pościel świeżą na dłuższy czas.
Niektóre mamy maluszków kładą spać dzieci w tzw. rożki, które otulają malucha tak, że czuje się on jak w brzuszku mamy w otaczającym go świecie. Kiedy brzdąc podrośnie, można rożek rozwinąć i wykorzystać jako kocyk. Dołóżmy wszelkich starań by pościel dziecięca (dowiedz się więcej) była w jak najlepsza gatunkowo ponieważ częste pranie, nie spowoduje utraty koloru i zniszczeń.

Uwzględnijmy także barwy pościeli, które powinny być dobrane do temperamentu dziecka. Intensywne barwy czy wzory mogą powodować rozdrażnienie malucha i ten nie będzie spokojny. Wtedy niespokojna noc gwarantowana. I najważniejsza rada – pościel, zarówno poduszka, kołdra jak i prześcieradło muszą być czyste. Należy je prać w wysokich temperaturach, albowiem tylko w ten sposób można zabić zagrażające zdrowiu dziecka roztocza. Nie miejmy obaw – bawełna nie poddaje się wysokim temperaturom, z tej przyczyny to właśnie ona powinna zamieszkać w łóżeczkach dziecinnych (o zdrowiu najmlodszych na ). Pamiętajmy o prześcieradłach z gumką, dzięki nim sprawniej zaścielimy łózko a przescieradła nie „wędrują” po nim.