Na jakie elementy skierować uwagę wybierając drzwi antywłamaniowe?

Włamania i rabunki zdarzały się od najdawniejszych czasów. Ich ofiarami padały niezwykle często niezbyt wpływowe rodziny, które jednak posiadały swój dom czy mieszkanie. Bogate osoby najczęściej dbają o to, by ich majątek był jak najlepiej zabezpieczony. Zwykły dom można zabezpieczyć przed kradzieżą wieloma różnorodnymi metodami.

Trzeba pamiętać, że niekiedy najlepszym zabezpieczeniem antywłamaniowym jest uważny sąsiad, który szybko zawiadomi policję gdy zobaczy coś niepokojącego. Dobrym rozwiązaniem bywa także trzymanie agresywnej razy psa, który odstrasza ewentualnych włamywaczy. Istotne są jednak zabezpieczenia samego domu. Wyszukując w Internecie przykładowe hasło „drzwi antywłamaniowe Warszawa” można uzyskać informacje w kwestii zabezpieczeń dla drzwi zewnętrznych i metody ich działania (przykład: ).

Drzwi wejściowe

Powszechnie używaną metodą zabezpieczania domów przed kradzieżą jest zastosowanie właściwego systemu alarmowego. Tą metodą zabezpieczane są na przykład różnorodne obiekty jak na przykład banki czy kantory. Do wyłączenia alarmu w większości przypadków potrzebna jest znajomość szyfru składającego się z cyfr. Aktualnie bardzo popularne są także alarmy samochodowe, które właściciel dezaktywuje z użyciem specjalnego urządzenia. Poza tym w miejscach i budynkach publicznych bardzo często stosowane są kamery, dzięki czemu ewentualny złodziej będzie sfilmowany i jego złapanie będzie łatwiejsze. Niekiedy pozwala to także na złapanie go na gorącym uczynku. Kamery wykorzystywane są przykładowo w zdecydowanej większości supermarketów.

Nagminnie wykorzystywanym zabezpieczeniem są też drzwi o specjalnie wzmocnionej konstrukcji . Tego typu drzwi wykorzystuje się najczęściej na zewnątrz.

Interesuje Cię prezentowany artykuł? Jeśli tak, to sprawdź ten użyteczny portal. Zgłębisz w nim wiadomości, które okażą się dla Ciebie zajmujące.

Zastosowano w nich części ze stali, których sforsowanie jest niemal niewykonalne. Rzecz jasna ze stopniem bezpieczeństwa wiąże się cena elementu. Drzwi takie wyposażone są w specjalne trudne do sforsowania zamki, które otwiera się charakterystycznym kluczem. W Polsce jest wielu producentów drzwi antywłamaniowych. Wyszukując w Internecie frazę „drzwi Dre Warszawa” otrzymuje się sporą liczbę rezultatów na temat drzwi tego producenta, również tych o charakterze antywłamaniowym.