Modne możliwości dotyczące ozdób na ścianę

Różnorodne elementy ozdobne stanowią ważny element każdego pomieszczenia. Właściwie niezbyt często zdarza się trafiać na pomieszczenia całkowicie pozbawione dekoracji. A już w szczególności nie są to pokoje w mieszkaniach prywatnych, w których w ramach upływu czasu elementów dekoracyjnych przybywa w pewnym sensie automatycznie. Są to na przykład różnego rodzaju bibeloty rodzinne, zdjęcia, obrazy i inne. Charakterystycznym typem dekoracji są te wykorzystywane na ścianach. Ściany stanowią bowiem przestrzeń, która może być zagospodarowana na rozmaite sposoby. Nierzadko zdarzają się w różnorodnych barach ściany wręcz „przeładowane” wszelkimi ozdobami, co we wnętrzach innego typu prawdopodobnie by raziło.

dekoracje ścienne

Autor: Orin Zebest
Źródło: http://www.flickr.com
Zresztą we wszelkiego rodzaju wnętrzach o charakterze publicznym rozwaga podczas dobierania ozdób jest bardzo ważna. Ważne jest przykładowo zwrócenie uwagi na to, czy określone pomieszczenie jest przeznaczone też dla najmłodszych. Przykładowo poczekalnia u pediatry może być wyposażona w dekoracje zajmujące dla dzieci, co znacznie umili im czekanie na wizytę.

obraz na ścianę

Autor: Forest Runner
Źródło: http://www.flickr.com

Dzieła i reprodukcjeTradycyjnym rozwiązaniem w zakresie ozdabiania ścian we wnętrzach jest wieszanie obrazów. Zarówno oryginalne dzieła, jak i reprodukcje obrazów mogą stanowić bardzo cenny i przykuwający uwagę szczegół każdego wnętrza – nowoczesne projektowanie wnętrz – – przykłady na stronie. Rzecz jasna koneserzy i znawcy malarstwa będą preferowali gromadzenie oryginalnych obrazów, ale nawet zwykłego, nie za bardzo bogatego człowieka stać na udekorowanie ścian w domu w sposób wysmakowany. Trzeba pamiętać, by barwy i treść obrazów dobierać do stylu danego wnętrza.

Fotografie i fototapety
Innym powszechnym sposobem na dekorowanie pomieszczeń jest umieszczanie na ścianach wydrukowanych fotografii, nierzadko w większych rozmiarach. Tego rodzaju ozdoba, w zależności od treści zdjęcia i formy oprawienia, może być również niezwykle atrakcyjnym elementem pomieszczenia. Powinno się mieć na uwadze, że zdjęcia poza popularnymi antyramami mogą być także oprawiane na inne sposoby. Różnorodne ramy do obrazów mogą być także wykorzystywane do fotografii i fototapet w dużych formatach (zerknij, by dowiedzieć się więcej). Zasadniczą sprawą jest właściwy dobór ramy do rodzaju zdjęcia.