Moda na slow life

Może to moda na slow life, może tęsknota za tym co minęło, kiedy to mieszkańcy domu obowiązkowo zasiadali za stołem na śniadania, obiady i kolacje? Tak czy inaczej stół w naszych domach zaczął pełnić istotną funkcję. Często, niemal w pojedynkę może urządzić jadalnię. A nie lada to wyzwanie, gdyż to właśnie w jadalni przebywamy sporo czasu. To tam odpoczywamy i tam omawiamy istotne tematy dotyczące życia rodzinnego. Meble do jadalni to inwestycja na dłuższy czas, z tego powodu warto wybrać klasyczne kształty, które sprawdzą się niemal w każdym stylu i pozostaną z nami na długie lata. Dobrze, gdy pasują do drzwi i okien w mieszkaniu. Wenge i sosna? Odpada, ale zawsze możemy pozostać przy zawsze modnej bieli. To elegancja i ponadczasowość. A ta nigdy się nie znudzi.

jadalnia

Autor: KLOSE
Źródło: KLOSE
Jakich stołów powinniśmy wypatrywać? Długich. Minimum na sześć, osiem osób. Szklanych i metalowych, antycznych lub drewnianych – zależnie od wymagań i upodobań. Często nie posiadają krzeseł do kompletu, dzięki czemu mamy możliwość aby wykazać się zapędami dekoratorskimi. Nie bójmy się mixów: metal, plastik, drewno. Interesująco prezentują się także krzesła odrestaurowane, z giełd staroci lub lat 60.

Z pewnością zda Ci się hiperłącze do źródła (https://www.archicom.pl/inwestycje-mieszkaniowe/forma/), jeśli intrygują Cię opracowane w naszym tekście wątki. Na kolejnej stronie znajdziesz ich o wiele więcej.

połączone z białym, minimalistycznym stołem.

Dopełnieniem stołu niech będą krzesła z siedziskami tapicerowanymi lub twardymi. To prawda bardziej eleganckie i komfortowe są te pierwsze, mimo to decydując się na takie krzesła, warto zwrócić uwagę na jakość materiału pokrywającego siedziska

jadalnia

Autor: Modern Gypsum
Źródło: Modern Gypsum

gdyż na tkaninie szybko widać zabrudzenia. Nie jest to więc najlepsze rozwiązanie do mieszkań, w których przebywają dzieci i zwierzęta.

Mało odporny na plamienie, delikatny materiał łatwo się zniszczy i trzeba będzie oddać krzesła do renowacji.

Nie zapominajmy też o wygodzie: jedna osoba siedząca przy stole potrzebuje co najmniej 60 cm wzdłuż batu.
Istotną sprawą jest również oświetlenie. W jadalni toczy się życie rodzinne, więc pomieszczenie to wymaga specjalnej troski. Idealnie będą się prezentowały kinkiety – po jednym z każdej strony komodyczy okna. Tak zaaranżowana jadalnia da nam satysfakcję i miło spędzone chwile w gronie rodzinnym.