Metody na rozwiązanie problemów z odprowadzenie ścieków, zalety przydomowych oczyszczalni ścieków w porównaniu z szambem.

Budując swój do marzeń należy mu zapewnić wszystkie konieczne media, to znaczy gaz, prąd i wodę. Ale pamiętać też trzeba o tym, co codziennie produkuje się w domach, a produkuje się przede wszystkim śmieci i ścieki. W przypadku śmieci sprawa jest dość prosta, współczesne regulacje prawne wymagają, aby każdy właściciel domu miał podpisaną umowę z firmą zajmującą się ich wywozem. Wystarczy więc śmieci zbierać w specjalnym pojemniku i tak naprawdę kwestię ich wywozu przy niewielkich opłatach ma się rozwiązaną. Dużo większym kłopotem dla wielu właścicieli mogą być ścieki.

Oczyszczalnia ścieków przy domu
Autor: wfeiden
Źródło: http://www.flickr.com/

Jeżeli w okolicy przebiega linia kanalizacyjna, to sprawa również będzie prosta, jeśli uda się załatwić formalności wiążące się z podłączeniem, to tak naprawdę wszystko jest wyjaśnione. Jednak jeżeli kanalizacji nie ma, to zostają dwa legalne wyjścia: albo wybudowanie szamba i regularne jego opróżnianie, co nie jest ani wygodne, ani tanie, albo budowa niedużej oczyszczalni zanieczyszczeń- .

Ostatnio coraz większą popularność zdobywają przydomowe oczyszczalnie ścieków, co jest zupełnie zrozumiałe patrząc na ich plusy. Wprawdzie w porównaniu z szambem początkowa inwestycja może więcej kosztować, jednak koszty związane z użytkowaniem oczyszczalni są znacznie niższe, niż regularne czyszczenie szamba (www.ajpszamba.pl). Ocenia się, że już po paru latach wydatki obu przypadkach się zrównają, a później różnica między nimi będzie się jedynie poszerzać na korzyść oczyszczalni. A że dom się buduje na wiele lat, to mając to na uwadze zdecydowanie korzystniej będzie wydać więcej na początku, ale później płacić niższe rachunki. Jeżeli chodzi o zalety, to biologiczne oczyszczalnie producent posiadają ich całkiem sporo- użyteczny link. oczyszczanie (zobacz co ma do zaoferowania Mar Agency Sp. z o o)

O tym, że są tanie w użytkowaniu już było wspomniane, ważne jest również to, że nie wymagają żadnych skomplikowanych zabiegów przy konserwacji. Cechuje je także duża ekologiczność i bezpieczeństwo. Ścieki poddawane są naturalnym procesom biologicznym, rozkładającym wszystko do obojętnych związków, przez co otrzymaną wodę można bez obaw odprowadzać do środowiska.