Łazienka w domu – warto poświęcić jej więcej uwagi

Łazienka jest to ważne pomieszczenie w każdym domu. Stąd też często planując budowę, mocno się nad nią skupiamy. Rozważamy, jak ma się prezentować. Czy lepszym pomysłem będzie umieszczenie w niej prysznica czy może wanny? W jakiej kolorystyce winna być utrzymana? Czy powinna być duża?

jacuzzi

Autor: Karen Highland
Źródło: http://www.flickr.com
Sporym dylematem jest także to, czy powinniśmy mieć tylko jedną łazienkę, czy może więcej łazienek. W obszernych domach coraz częściej praktykowana jest właśnie ta druga opcja. Dwie łazienki to na pewno spora wygoda. Przecież nikt z nas nie lubi nerwowych poranków, kiedy wszyscy domownicy zbierają się jednocześnie do wyjścia i wszyscy chcą w tym samym czasie skorzystać z łazienki. Z drugiej strony, dwie łazienki to również dwie wanny do czyszczenia i dwa razy więcej powierzchni do mycia. Może to odstraszać, zwłaszcza osoby, które niestety nie przepadają za sprzątaniem, ale również te, które są pedantyczni i nie zniosą w swoim otoczeniu ani jednego grama brudu – dowiedz się więcej.

Problemem bywa także to, czy w naszej łazience powinien się znaleźć prysznic, czy zamiast niego lepszym wariantem będzie wanna. Najlepiej byłoby oczywiście, gdybyśmy mogli zrealizować oba te warianty, ale nie zawsze jest taka możliwość. Wówczas prysznic przydałby się nam na co dzień, a wanna do długich gorących kąpieli. Jeśli jednak nasza łazienka (zobacz też: baterie łazienkowe) jest z zasady mała,

dowiedz się więcej

Autor: EscapadaRural
Źródło: http://www.flickr.com

nie będzie to dobre rozwiązanie. Tak samo zresztą jak też jacuzzi, na które większość osób raczej sobie nie może pozwolić.

Kolejna sprawa to kolorystyka łazienki. Sporo osób lubi fantazyjne różnokolorowe płytki. W ostatnim czasie modne są także łazienki w stylu skandynawskim. Jednakże pamiętajmy, że poza estetyką jeśli o to chodzi zdecydowanie opłaca się patrzeć również na tę praktyczną stronę. Pomyślmy o tym, że naszą łazienkę będziemy musieli przynajmniej raz na tydzień sprzątać. A jeżeli zdecydujemy się na to, żeby była całkowicie biała, będzie to niewątpliwie syzyfowa praca. Na tego rodzaju płytkach i sprzętach widać przecież każdy rodzaj pyłu, każde najdrobniejsze zabrudzenie. Jednocześnie całkiem ciemne również nie są zbyt dobre. Najlepiej zatem, by były to w miarę neutralne kolory – w takich łazienka także będzie się bardzo ładnie prezentować.