Kolorowe ścienne dekoracje w pokoju dla malucha

Każdy rodzic musi zatroszczyć się o to, by jego dziecko miało własny pokój. Jest to konieczność, gdyż dzieci również mają potrzebę prywatności. Urządzanie pokoju dla dziecka nie może w żadnym wypadku bazować jedynie na atrakcyjności wizualnej konkretnych elementów. Wręcz przeciwnie, najistotniejsza jest jakość, bezpieczeństwo oraz funkcjonalność. Problematycznym wyzwaniem najczęściej są ściany dziecięcego pokoju. Czemu? Głównie przez wzgląd na fakt, że dzieci czasami je brudzą niechcący, ale kategorycznie częściej malują po nich kredkami.

pokój dla dzieci

Autor: Jeremy Tarling
Źródło: http://www.flickr.com
Rodzice powinni z tego powodu wziąć pod uwagę odpowiednią dekorację, jako że zabrudzone ściany wyglądają faktycznie nieestetycznie. Zamiast zwyczajnej farby należy pomyśleć o rozwiązaniu cieszącym się dziś dosyć dużym zainteresowaniem, którym są fototapety dla dzieci. Bogaty asortyment motywów do wyboru sprawia, że można zdecydować się na tapetę z ulubionymi bajkami pociechy lub na bardziej klasyczne motywy.

Na dodatek, są to dość trwałe produkty, co w dziecięcych pokojach ma istotne znaczenie. Oferowane są także fototapety na wymiar, więc nie ma znaczenia na której ścianie ostatecznie planuje się taką tapetę umieścić. Ciekawe propozycje fototapet można znaleźć pod adresem tapety jak zdjęcie na ścianę.

fototapeta do pokoju dziecięcego

Autor: Jane
Źródło: http://www.flickr.com

Świetną alternatywą jest także wykorzystanie farby tablicowej. Można nią pomalować wszystkie ściany, chociaż nie jest to wskazane w niewielkich pomieszczeniach, gdyż taka farba jest czarna. Nie jest to kolor idealny dla dzieci, więc w takich pokojach zdecydowanie lepiej jest zdecydować się na pomalowanie pojedynczej ściany. Dzieci na pewno będą zachwycone i co najważniejsze nie będą malowały po pozostałych ścianach pomieszczenia. Utrzymanie w czystości ściany pomalowanej farbą tablicową jest dosyć łatwe. Samo pomalowanie też nie powinno generować dużych trudności i z powodzeniem każda osoba da sobie radę własnoręcznie.

Najczęściej niezbędne jest dwukrotne pokrycie ściany farbą. Należy zaznaczyć, że farba (zobacz farba efekt betonu) tablicowa nie jest kosztowna, dlatego nie warto się obawiać, że tak oryginalny pomysł będzie jednocześnie dość drogi. Podobne tablice w pokojach dla maluchów cieszą się dzisiaj niemałą popularnością. Są wytrzymałe i co najważniejsze – bardzo funkcjonalne. Nawet najbardziej niegrzeczny maluch ich nie zniszczy.