Firma windykacyjna

Windykacja to nic innego jak próba odzyskania swojej własności w sposób określony w przepisach prawa na drodze sądowej lub pozasądowej. W celach zaspokojenia swoich roszczeń bardzo często zleca się odzyskanie długów firmom specjalizującym się w tej działalności. Firma windykacyjna posiada wiedzę i doświadczenie niezbędne do efektywnego przeprowadzenia windykacji.
Firma windykacyjna

Kłopotliwe remonty i jak wygląda budowa własnego domu

Mając w planach remont domu bądź mieszkania trzeba nie tylko odszukać doświadczoną ekipę remontową, ale także odpowiednio się do tego przygotować. Brak podstawowej wiedzy związanej z dzisiejszymi trendami, stosowanymi przy pracach remontowych materiałami i technikami może nas niestety dość dużo kosztować. Będziemy bowiem łatwymi ofiarami dla sprzedawców, jaki zechcą się pozbyć zalegających na magazynie produktów oraz dla ekip remontowych, które będą w stanie nam wmówić bez mała wszystko.
Kłopotliwe remonty i jak wygląda budowa własnego domu

Zamiana stodoły w świetne miejsce do zamieszkania. Czy da się tak zrobić?

Dlaczego budować od podstaw budynek, gdy możliwe jest przerobienie obiektu już postawionego i stojącego odłogiem? Tego rodzaju obiektem do przerobienia może być choćby stodoła. Trzeba jednak przyznać, że taka konstrukcja do użytku gospodarczego raczej nie kojarzy się z możliwościami mieszkalnymi. Co więcej, stodoła powstawała zapewne zupełnie bez planu, że kiedyś ktoś będzie tam mieszkać. Czy wobec tego tego rodzaju wyjście jest w ogóle możliwe? I czy będzie bezpieczne?
Zamiana stodoły w świetne miejsce do zamieszkania. Czy da się tak zrobić?

Sposoby na własny kąt

Praktycznie od pół wieku mamy kłopoty z ilością dostępnych mieszkań. Przyczyn tego stanu rzeczy jest kilka – od wypływających z naszej historii po ekonomiczne. Powód pierwszy – wiadomo II Wojna Światowa. Przedsięwzięcia wojenne zniszczyły znaczną część zasobów lokalowych. Niestety, później nadeszły czasy, gdy obowiązujące wtedy założenia gospodarcze hamowały rozwój budownictwa. Stawiało się co prawda nowe mieszkania, ale mało skutecznie. Ilość lokali nie nadążała za popytem. I tak już pozostało do dziś, z tym że aktualnie przyczyny tego stanu rzeczy są cokolwiek różne.
Sposoby na własny kąt

Kosztorys budowlany – czy jestem w stanie zrobić go własnym sumptem czy potrzebuję pomocy fachowców?

Dla wielu osób własny dom jest życiowym osiągnięciem. Jeśli mamy małe mieszkanko w bloku, najczęściej marzymy, aby przenieść się do czegoś trochę większego, bez sąsiadów (uciążliwych albo nie). A może z ogródkiem i z miejscem do zabawy dla maluchów? Jeżeli ktoś mieszkał przez całe dzieciństwo w dużym domu, a jako osoba dorosła musi na trochę przenieść się do mieszkania, to pewne, że będzie tęsknił za niezależnością i wygodą domu. Można kupić dom od dewelopera, można podjąć się samodzielnej budowy przy użyciu zgromadzonych pieniędzy na wybranej i kupionej przez siebie działce.
Kosztorys budowlany – czy jestem w stanie zrobić go własnym sumptem czy potrzebuję pomocy fachowców?