
Drzwi wewnętrzne natomiast w większości sytuacji nie muszą być aż tak zabezpieczone. Producenci dążą do tego, by ich wyroby gwarantowały bezpieczeństwo mieszkańcom przy jednoczesnym zaspokajaniu wymogów estetycznych. Innym typem będą drzwi wykorzystywane nie w prywatnych domach i mieszkaniach, a w budynkach publicznych. Drzwi dostosowane do witryny sklepowej czy innego miejsca powinny automatycznie spełniać zupełnie odmienne wymogi. Widać to bardzo wyraźnie w przypadku takich punktów jak banki czy kantory, gdzie zagrożenie włamaniem jest bardzo duże. W takich punktach każda część budynku musi mieć wiele środków zabezpieczających.
Przygotowania do montażuMontaż drzwi nie musi być procesem skomplikowanym. Poziom trudności zależy przede wszystkim od umiejscowienia, a co się z tym wiąże – od rodzaju wyrobu. Istnieje bowiem parę typów drzwi, jak również duża liczba tworzyw, z których są wykonane. Są to takie tworzywa jak drewno, a wykorzystuje się różne jego odmianyużywa się wielu gatunków, tworzywa sztuczne oraz metal. Ważne jest uprzednie ustalenie, w którą stronę drzwi mają się otwierać. Do wprawienia drzwi można wezwać specjalistę lub wynająć firmę. Można także dokonać tego na własną rękę. W tym drugim przypadku trzeba przygotować potrzebne środki i narzędzia, jak na przykład listwy wykończeniowe Invado, a także pozyskać wiadomości na ten temat.

MontażGłównym elementem są ościeżnice. To właśnie ościeżnica (invado.pl/produkty/oscieznice) jest tą montowaną częścią. Na pierwszy miejscu łączy się ze sobą jej elementy. Po wstawieniu ościeżnicy (np. takiej): w uprzednio przygotowanym otworze, przytwierdza się ją przy użyciu kotw. Należy pamiętać o elementach, których zadaniem jest tłumić niepożądane dźwięki. Następnie uszczelnia się za pomocą pianki montażowej. Osobnym etapem jest montowanie zawiasów. Ważnym elementem są także listwy przypodłogowe drewniane lub z innych tworzyw.