Kiedy należy rozpocząć noworoczne sprzątanie

Kiedy nastaje wiosna bierzemy się za zmianę naszego życia. Podobnie, jak w Nowy Rok, gdy wymyślamy nowe postanowienia, tak z początkiem ciepłej pory roku życzymy sobie, by nasze życie szło właściwym torem. Skąd to się bierze? Najprościej rzecz ujmując z nas samych i swego rodzaju porządku, nad którym chcemy sprawować pieczę. Lubimy zatrzymać sięw pewnym momencie, zadeklarować, iż od dziś będzie inaczej, będzie z pewnością lepiej albo chociażby tak samo, byle nie gorzej.

porządki

Autor: Vileda
Źródło: Vileda
W Sylwestra , co by tu dużo nie mówić, alkohol i ogólnie huczna zabawa mogą efektywnie tłumić nasz tok rozumowania, to znaczy, możemymieć postanowienia, które w żaden sposób nie przystają do rzeczywistości. Bawimy się, radujemy i pijemy, a następnie rano się budzimy i próbujemy wprowadzić swój świetny plan w życie. Są tacy, którym się udaje, większości natomiast nie.

Z postanowieniami na wiosnę jest zgoła odmiennie. Przebudzamy się z zimowego letargu, aura za oknem napawa optymizmem, dostajemy dodatkowy impuls, aby pokonać swoje problemy i czyhające na nas przeszkody.

Szukasz użytecznych informacji? To dobrze, ta strona internetowa domanski z pewnością Cię zainteresuje, ponieważ znajdziesz tam dużo niezwykle ciekawych informacji.

Jesteśmy bardziej napakowani energią, tym bardziej, że zima była pochmurna i nieprzyjemna i wszystkie nasze inicjatywy studziła ta nieprzystępna aura. Nie dało się nawet zastanowić się nad tym co jest dla nas dobre, bo gdy patrzyliśmy za okno, to wiadomo, szara papka, śnieg, jak roztopy, to rzecz jasna błoto, kałuże, brud, jak sroga zima to tony zalegającego śniegu i nieustająca fala syberyjskich mrozów…

sprzątanie

Źródło: sxc.hu

No ale jest w końcu wiosna, więc rozrysowujemy plan działania, co chcemy osiągnąć jeśli wykonamy nas plan w stu procentach. Ale najpierw wiosenne porządki, bierzemy myjki i gąbki, zamiatamy podłogi, wycieramy kurze, chwytamy gąbki do sprzątania i atakujemy swoja tajną misją łazienkę, pamiętajmy o miotle do sprzątania, która nie stoi bezczynnie w kącie cały rok, jednak teraz tym bardziej tańczy tak, jak jej zagramy. Ogólnie te wszystkie akcesoria do ogrodzenia panelowego są stałym ruchu.

Ale to dopiero wstęp, mamy rzecz jasna postanowienia, będziemy biegać, ogólnie więcej uprawiać sportu, jak wypoczynek to a pewno w jakimś egzotycznym kraju, a nie jak zwykle nad polskim Bałtykiem. I tak, wreszcie pójdziemydo szkoły językowej i nauczymy się angielskiego… wiara we własne możliwości i mocne przyrzeczenia robią dużo dobrego, tak więc powodzenia!