Jakim sposobem zaaranżować sypialnię

Aby mieć zdrowie i powodzenie, trzeba robić właściwe rzeczy w odpowiednim miejscu i stosownym czasie – mawiają Chińczycy. Tak właśnie ma się rzecz ze spaniem. Od tego czy dobrze wypoczęliśmy, zależy reszta dnia.

Sypialnia to przestrzeń specyficzna nie tylko dlatego , że spędzamy w niej jedną trzecią życia. Ważna jest chociażby strona świata na której znajdują się jej okna. Pamiętajmy więc by do spania w domu decydować się na miejsce ustronne, mało nasłonecznione i położone jak najdalej od drzwi wejściowych.

w sypialni

Autor: homestilo
Źródło: http://www.flickr.com
Proponowane strony to północna i zachodnia, o ile oczywiście nie ma miejsca pod oknami głośna ulica. Okna od wschodu to przymus wczesnej pobudki. Nie jest to korzystna propozycja szczególnie dla domowników energicznych i żyjących w wiecznym pośpiechu.

Natomiast od południa – do pokoju słońce wpada cały dzień, więc wieczorem jest w niej gorąco. Niełatwo więc zapaść nam w sen i wypocząć.

Łóżka nie stawiamy obojętnie w jakim miejscu. Śpiąc, powinniśmy czuć się bezpiecznie, dlatego też montowanie półek nad naszymi głowami nie jest dobrym pomysłem. Postawmy w zamian szafki poboczne, które sprawią, że przestrzeń obok łóżka stanie się jeszcze bardziej kameralna i „otuli nas swymi ramionami”.

duża sypialnia

Autor: Dave Dugdale
Źródło: http://www.flickr.com

Jaki model łóżka (gdzie znaleźć wygodne łóżka?) powinien spełnić nasze oczekiwania? Taki, który będzie współgrał z resztą pokoju. Kwestia naszego gustu. Jeżeli lubimy styl „wiejski” możemy pokusić się o łóżka drewniane tudzież metalowe. Jak wiemy to tkaniny stawiają kropkę nad „i”, więc w połączeniu z pościelą w kwiaty czy kratę, łóżko będzie prezentowało się doskonale.

Romantyczny nastrój w sypialni wyczarujemy za pomocą kilku małych lampek stojących lub kinkietów. Otoczmy się ulubionymi przedmiotami, np. zdjęciami, a sypialnia (meble do sypialni) będzie przyjemna i intymna.

W sytuacji gdy źle czujemy się w towarzystwie kołkowych firan i wyszywanych poszewek spodoba nam się minimalizm. Przejawia się on stonowanymi barwami, oszczędnymi w formie meblami i małą ilością dodatków. Projektując pokój, najlepiej zmniejszyć wyposażenie do minimum. Meble powinny mieć prostą formę i modernistyczny kształt, więc komody z rysunkiem słojów nie zdadzą egzaminu.

Musimy także zatroszczyć się w pokoju sypialnianym o nastrojowe światło. Pomieszczenie nabierze większego uroku, a w takim zakątku dużo łatwiej się zrelaksować i odpocząć po trudach dnia codziennego.