Jakiego rodzaju sprzęty mogą zasilać agregaty i na co należy zwracać uwagę wybierając generator?

Przerwy w dostawie prądu zdarzają się niezwykle często. Czasem również wyjeżdżamy na działkę, a tam także chcielibyśmy skorzystać z urządzeń elektrycznych.
Agregaty generujące prąd mogą mieć różnorodne zastosowanie.

Kiedy wybieramy generator prądotwórczy, powinniśmy się również kierować bezpiecznym napięciem dla podłączonych sprzętów. Odbiorniki jednofazowe będą sprawdzały się przede wszystkim przy sprzętach, jakich napięcie największe to 230 V. Będą to w tym przypadku urządzenia do kuchni i podgrzewanie elektryczne. Odbiornik jednofazowy niezwykle z przyjemnością jest wybierany na kemping. Gramatura jego zazwyczaj jest niska, zatem jest łatwy do transportowania. Odbiorniki trójfazowe cechują się maksymalnym napięciem 400 V. To oznacza, że można by podłączyć urządzenia o większej mocy. Tego typu generator dobrze będzie funkcjonował nawet wtedy, kiedy podłączymy pracującą przez cały czas lodówkę.

Czy ten artykuł spodobał Ci się tak intensywnie, że pragniesz zaznajomić się z kolejnym? To fantastycznie. Więc tutaj kliknij, zobacz, sprawdź (http://www.lgl-iplaw.pl/warto-wiedziec/) sporo informacji.

Do takiego generatora możemy również podłączyć jedno- oraz trójfazowe odbiorniki.

agregaty

Autor: PRAKTIKER
Źródło: PRAKTIKER
lustra
Fundamentalna kwestia, to typ narzędzia, jakie podłączamy do agregatu. Trzeba tu odróżnić moc awaryjną, od mocy nominalnej zatem mocy ciągłej. Moc awaryjna dotyczy sytuacji, w których ma miejsce nagła przerwa w dostawie prądu i jest to związane ze zmiennym obciążeniem. Generator zazwyczaj może funkcjonować w trybie awaryjnym do 500 godzin w ciągu roku. Moc ciągła jest związana ze stałym wykorzystaniem generatora. W tego typu okoliczności jest to zazwyczaj jedyne źródło prądu. W wypadkach szczególnych jest możliwe niewielkie przeciążenie, które nie jest możliwe w przypadku mocy awaryjnej. Należy również zwracać uwagę na to, czy generator jest wyposażony w automatyczną stabilizację napięcia zatem AVR. Dzięki takiej stabilizacji podpięte do agregatu urządzenia nie będą narażone na przepalenie.

Niezwykle ciekawą funkcją jest również automatyczne włączanie się generatora prądu w przypadku awarii. Dzięki temu nie będziemy odczuwać przerwy w dostawie prądu. Urządzenia, które są na to bardzo wrażliwe nie zostaną uszkodzone.