Jakie warunki trzeba spełnić, aby można było pomyśleć o kupnie mieszkania, zalety mieszkań nowych i z rynku wtórnego

Kupno mieszkania to dla wielu rodzin ogromne wyzwanie, szczególnie w Polsce. Ceny mieszkań w stosunku do zarobków są bardzo duże, dlatego też konieczne jest wzięcie kredytu bankowego.

Od jakiegoś czasu pojawiły się duże obostrzenia w tym obszarze, banki zaczęły wymagać odpowiedniego wkładu własnego a także wykazania się zdolnością kredytową. Jednak jeżeli ktoś ma kwestie finansowe uporządkowane i po prostu będzie miał szansę na zakup swojego mieszkania, to musi jeszcze wyszukać takie, w którym chciałby się mieszkać. Tu do dyspozycji są dwie możliwości, każda z nich ma określone zalety i wady. Opcja pierwsza to kupno mieszkania używanego.

Kliknij ten link oraz zobacz w treści opublikowany w tamtym miejscu artykuł. Są w nim dodatkowe materiały. One także podnoszą taką kwestię.

W niejednym przypadku można znaleźć mieszkanie 3 pokojowe we Wrocławiu, jakie będzie w doskonałym stanie, i będzie w nim można od razu zacząć mieszkać bez konieczności wielotygodniowego urządzania. Trafiają się również mieszkania do remontu, ale z kolei one zachęcają niskimi cenami. Kolejną zaletą lokali z rynku wtórnego jest to, że są one z reguły na osiedlach, które już jakiś czas stoją. Przez to zobaczyć można, jak wygląda cała niezbędna infrastruktura, to znaczy szkoły, przedszkola czy przychodnie lekarskie.

nowe mieszkanie

Autor: Ben McShea
Źródło: http://www.flickr.com

Nowe mieszkania Wrocław często są oferowane na całkowicie nowych osiedlach, na jakich praktycznie nic jeszcze nie ma. W takim przypadku powinno się trochę uważać, bo może się okazać, że taki stan rzeczy będzie trwał na dłużej i większość trzeba będzie załatwiać w odległych miejscach. To niewątpliwie stanowi jakieś ryzyko przy zakupie nowego mieszkania, lecz z kolei zalety są nie do przecenienia.

Przede wszystkim otrzymuje się mieszkanie zupełnie nowe, jakie bez żadnego problemu powinno posłużyć kolejne kilkadziesiąt lat, jeżeli zostało tylko odpowiednio wykonane. Ogromnym plusem jest to, że można je umeblować dokładnie tak jak się chce, w wielu przypadkach na etapie budowy jest nawet możliwość dostosowania wnętrza do wymagań właściciela. Oprócz tego aktualne mieszkania budowane są bardzo nowoczesnymi technikami, dzięki czemu ich codzienne użytkowanie jest po prostu tanie.