Jakie urządzenia służą do oddzielania różnorodnego rodzaju materiałów sypkich?

W różnych dziedzinach gospodarki używane mogą być produkty, jakie chociaż wykorzystywane są do różnorodnych celów, to jednak ich zasada działania jest identyczna.

Dla przykładu można odsiewać od siebie dużo różnych materiałów, które później mogą służyć do różnych działań.
elewacja

Autor: Randy McRoberts
Źródło: http://www.flickr.com
Do odsiewania małych dawek pelletu, które w rzeczywistości są granulkami z biomasy lub też do rozdziału frakcji różnego rodzaju gradacji wykorzystywane są odsiewacze korbowe. Posiadają one małe rozmiary oraz niezwykle zwartą budowę. Mogą dzięki temu zostać zainstalowane na linii technologicznej na dosyć niewielkiej przestrzeni. Stosuje się je w miejscu, w którym ze względu na istniejące okoliczności jakościowe jest konieczność dokładnego odseparowania frakcji pylistej od frakcji ziarnistej. Takie odsiewacze korbowe są złożone z posiadającej kosz zasypowy framugi, szczególnej kołyski, mechanizmu korbowego oraz motoru wraz z przekładnią pasową. Tego typu odsiewacze posiadają pojedyncze lub 2 sita, motor o mocy 1-15 kW (posiada on 1500 obrotów na minutę) i wydajność do ok. 2 ton pelletu na 1h działania. Jego wymiary to przykładowo. 1500x1300x900mm.
Do oddzielania surowców sypkich mogą także służyć odsiewacze cylindryczne. Mogłyby one wspomagać różnego typu procesy techniczne, np. produkcję granulatu opałowego. Tego typu urządzenia produkowane są w różnorodnych odmianach posiadających różne parametry pracy.

Na indywidualne zamówienie można oczywiście dostosować urządzenie do określonych wymogów.

Odpowiada Ci ten tekst? To świetnie, sprawdź stronę (http://odlew.com.pl/) pod tym adresem. Przeczytasz tam większą ilość informacji na podobny temat.

Maszyny są skonstruowane z korpusu, wirnika czy też klapy oraz napędu. Na wszystkie przyrządy producent udziela także długiej gwarancji.