Jakie czynności musisz przeprowadzić, kiedy nowo wybudowany budynek chcesz przyłączyć do energii elektrycznej?

Jeżeli chciałbyś zbudować swój dom, musisz podłączyć go do sieci elektrycznej.
W pierwszej kolejności powinieneś zdecydować skąd chcesz mieć dostarczany prąd. Jeśli decyzja już została podjęta, powinieneś wypełnić druk o podłączenie.

czujniki

Źródło: http://www.psgdeweloper.pl/wizualizacje

Wniosek dostępny jest na stronie internetowej dostawcy prądu. Jeżeli wolisz tradycyjne metody, to mógłbyś wniosek wydrukować i przesłać pocztą lub złożyć osobiście w Punkcie Obsługi klienta.

Zaciekawił Cię nasz post? W takim razie zaloguj się na naszą nową stronę – tam można zobaczyć także (https://dawsystem.pl/) świeże treści, które dla Ciebie stworzyliśmy.

Umowa o przyłączeniu energii elektrycznej określa czas podłączenia oraz jego koszt. Jeżeli warunki oferowane przez spółkę były przez Ciebie zaakceptowane, w trakcie 30 dni od daty jej dostania powinieneś podpisać umowę. Potem musisz przeprowadzić prace, które zostały określone w umowie przyłączeniowej. Po wykonaniu wewnętrznej instalacji, musisz zgłosić jej gotowość do przyłączenia. Należy złożyć druk ZI czyli Zgłoszenie gotowości instalacji do przyłączenia. Możesz to wykonać przez internet poprzez stronę przyłączenia lub można by też ściągnąć druk oraz zanieść go w Punkcie Obsługi Klienta.

prąd

Autor: Lech Karol Pawłaszek
Źródło: http://www.flickr.com
Potem musisz opłacić fakturę za przyłączenie do sieci. Wysokość faktury zależna jest od wysokości przyłączeniowej mocy, jaka określona jest w umowie przyłączeniowej, a także od rodzaju przyłącza, które określone jest w uwarunkowaniach przyłączenia do sieci. W tytule wpłaty trzeba podać numer umowy o podłączeniu. Po wykonaniu przyłącza, firma prześle Ci Kartę Danych Technicznych. Są tam informacje, jakie będą konieczne przy umowie na wykorzystywanie sieci. Dokument będzie wysłany do Ciebie pocztą albo odbierzesz go w Punkcie Obsługi Klienta, do jakiego masz najbliżej.

Po podpisaniu umowy, będzie uzgodniony termin zamontowania licznika prądu. Od tego momentu będziesz mógł z niego korzystać. Za instalację licznika nie płacisz, gdyż stanowi własność spółki.