Jaki klimatyzator zakupić do domku?

Nasz klimat niewątpliwie się ociepla. Czujemy to wszyscy. Powinniśmy zatem zastanowić się nad zamontowaniem klimatyzatora, dającego rozkoszne, zimne powietrze. Zatem który klimatyzator wybrać do domu?
Urządzenia przenośne – jest to najprostsze podejście.

Klimatyzacja Toshiba nie będzie wymagać obkuwania ścian a także prowadzenia kabli. Wymóg jest jeden – bliskość wnęki okiennej. Przez nieznacznie uchylone okienko, giętką rurą, odprowadzane zostanie gorące powietrze z naszego wnętrza. Wadą tychże sprzętów jest stosunkowo mała wydajność (szczególnie z przyczyny uchylonego okienka), ponadto są dość głośne. Musimy również pamiętać, że tego typu klimatyzator to ponadprogramowy sprzęt w pomieszczeniu, który zajmie dużo miejsca.

Czy masz chęć przeczytać na nowej stronie nasz najnowszy materiał (https://bautec-lodz.pl/)? Sądzimy, że tak. Więc zapraszamy do zalogowania się.

Na pewno nie powinniśmy stawiać na urządzeniu żadnych przedmiotów, ani też zakrywać kratek wentylacyjnych, albowiem zaburza to jego pracę i doprowadzić może do przegrzania. Tego typu klimatyzatory rekomendowane są zazwyczaj do niewielkich pomieszczeń.

Regularna mieszanina kolorów dachówki

Autor: Wienerberger
Źródło: Wienerberger
Urządzenia typu „split” złożone są z jednostki zewnętrznej oraz wewnętrznej. Jednostka wewnętrzna zaopatrzona jest w tzw. parownik, nadmuchowy wiatrak a także sterujący układ. Występują one w przeróżnych wersjach, zależnie od metody montażu. Najpopularniejsze są klimatyzatory instalowane na ścianę. Wyglądają dosyć efektownie, a fabrykanci prześcigają się wręcz w projektowaniu ich w oryginalnych, ciekawych formach.

Bez skrępowania więc możemy je eksponować na ścianach, montując dla przykładu nad łożem w sypialni czy też nad sofą w salonie. Zwykle spotyka się je w odcieniu białym, ale mogą być także wykończone przyciemnianym lustrem.