Jak zaaranżować pokój dzienny? Poznaj podstawowe wytyczne

Umiejętne dopasowanie mebli, akcesoriów czy kolorystyki to zadanie wyłącznie z pozoru proste dla każdego.
Jakich reguł przestrzegać, by nie wprowadzić do salonu niekoniecznego chaosu? Nowoczesne wnętrza stwarzane przez ekspertów w dziedzinie aranżacji mieszkań zachwycają swoją designerską stylistyką, umiejętnie wyzyskaną przestrzenią a także funkcjonalnością wycyzelowaną w każdym najmniejszym pierwiastku.

zakupy

Autor: hichem Merouche
Źródło: http://www.flickr.com
Sztuka ta w dużej mierze sprowadza się do estetycznego i minimalistycznego wykorzystania najświeższych wnętrzarskich trendów. W dzisiejszych aranżacjach panuje drewno – niemniej jednak zdobione regały czy szafy odchodzą do historii, a na ich miejsce wkraczają fragmenty pozbawione wszelakich niekoniecznych niuansów. Chcąc zachować w naszym mieszkaniu dużą przestrzeń, najlepszym wyjściem będą mebelki o prostej formie. Coraz częściej miejsce foteli z zagłówkami zajmują pufy oraz szerokie, niewysokie kanapy narożnikowe z niewysokim oparciem.
Ażeby meble kwietniki z metalu współgrały z kolorystyką mieszkania – odcień ścian winien być pastelowy oraz neutralny. Często warto też zdecydować się na ściany w tradycyjnie białym kolorze – gdyż to przede wszystkim biel nadaje wrażenia czystości, równolegle wizualnie powiększając przestrzeń. Przez wzgląd na panujący w większym salonie minimalizm oraz prostotę, sprzęty, kominek bądź piec w rodzaju „koza” częstokroć stają się kluczowym fragmentem ozdobnym.

Wyjątkowo dużą uwagę warto przywiązać do akcesoriów i dodatków. Ażeby pokój dzienny nie stracił swej przestronności, wiąże reguła – im mniej kolorów, tym korzystniej. Pomimo to, warto „przełamać” monotonię wyrazistymi akcentami.