Jak wygrać z niewielką przestrzenią?

Większość młodych ludzi nie może sobie pozwolić na mieszkanie na własność. Stąd też, gdy już znajdziemy się w gronie szczęśliwców i nareszcie, po długich walkach, dostaniemy swoje cztery kąty, zamierzamy uczynić co w naszej mocy, by jak najlepiej je urządzić. Najczęściej mamy kłopoty z małą powierzchnią domu. Nie wiemy, jak się pomieścimy z naszymi wszystkimi drobiazgami?

stojak na wino

Autor: Rosendahl
Źródło: Rosendahl
Jeśli nasze mieszkanie(zobacz szafy przesuwne na wymiar poznań) jest nie za duże, nie oznacza to, że niczego w nim nie pomieścimy. W tego typu wypadku potrzebna nam jest właściwa organizacja przestrzeni. Jeśli we właściwy sposób zaplanujemy meble, może się okazać, że nawet nasze ciasne mieszkanko ma olbrzymie możliwości. Trzeba tylko zabrać się za to z głową.

Po pierwsze, przejrzyjmy wszelkie swoje klamoty. Najwyższa pora zrobić generalne porządki i zlikwidować wszystko to, co jest nam zbędne. Nawet taka czynność może nam pomóc poradzić sobie z małą przestrzenią. Potem, rozglądnijmy się po naszym mieszkaniu i pomyślmy, jakie miejsca będziemy mogli spożytkować jako schowki. Oczywiście, największą ilość rzeczy można upchać w meble. Przy ich zakupie, nie zapominajmy, aby były praktyczne, a nie tylko stylowe. Jeżeli nasza garderoba ma mnóstwo miejsca wewnątrz, możemy zakupić specjalne wiszące półki, które pozwolą nam na jeszcze lepsze spożytkowanie tego mebla. Można także wieszać po kilka ubrań na jednym wieszaku za pomocą odpowiednich łańcuszków. W ten sposób zaoszczędzimy dużo miejsca. Nowsze modele łóżek są wyposażone w specjalne pojemniki, do których możemy włożyć pościel albo zimowe ubrania. Jeżeli nasze nie posiada czegoś takiego, można kupić odpowiednie pokrowce i do nich włożyć zbędne rzeczy.

W pomieszczeniach wykorzystujmy ściany oraz piony. Możemy kupić stojaki pokojowe na rośliny doniczkowe albo kolekcję płyt. Dzięki temu zyskamy w pokoju sporo swobodnej przestrzeni, a nasz pokój będzie uporządkowany. Rzeczy codziennego użytku, takie jak notesy, czy ładowarki do telefonów wrzućmy do ozdobnych pojemników. Wówczas w naszym domu zapanuje ład i porządek, a każda rzecz będzie miała swoje miejsce.