Jak remontować łazienki

Dla każdego człowieka łazienka jest niesłychanie ważnym miejscem w domu: to tam rozpoczynamy i kończymy każdy dzień. Tam zmywamy z siebie trudy dnia codziennego, odprężamy się, przygotowujemy do snu lub istotnego wyjścia. W łazience możemy mieć wreszcie moment dla siebie. Z tegoż to powodu wyjątkowo ważne jest to, abyśmy wspaniale się w niej czuli, aby jej wygląd jak najbardziej wpasowywał się w nasze preferencje.

łazienka

Autor: Aquaform
Źródło: Aquaform

Do pozyskania spodziewanego efektu kluczem jest dobry projekt oraz konsekwentna jego wykonania przy zastosowaniu najlepszej jakości materiałów. Gwarancję jakości możemy uzyskać korzystając z wyrobów renomowanych firm takich jak: Koło, Hansgrohe czy Roca, które od lat dostępne są na polskim rynku.

Planując urządzenie łazienki musimy dokładnie przemyśleć każdy detal. Zaczynając od koloru, rozmiaru i kształtu kafelków, poprzez wybór między wanną , a prysznicem (a może to i to?), aż po kształt i rodzaj przytwierdzenia muszli klozetowej. Następnie należałoby jeszcze pomyśleć nad wykończeniami i elementami dekoracyjnymi, takimi jak barwa ręczników lub kubka na szczoteczki do zębów. Naturalnie każdy może sam się zająć kolejno każdym elementem, lecz nowa moda każe korzystać z usług projektanta. Czy to rzeczywiście niezbędne??? Sprawa jest bardzo indywidualna. Zależna jest od naszych umiejętności, ilości czasu, jaką dysponujemy, zasobności portfela, a także poziomu skomplikowania efektu, który chcemy uzyskać.

Zagadnienie dostępności wszelakiego rodzaju pomysłów i rozwiązań uzupełniających naszą (lub projektanta) wizję jest prosta. Polski rynek jest dobrze przygotowany, żeby zaspokoić potrzeby klienta, nawet tego wyjątkowo wymagającego, z tego to powodu wybranie elementów łazienkowej kompozycji nie powinno stanowić problemu. W kwestii cen również każdy znajdzie coś dla siebie. Przykładowo od jakiegoś czasu dobrze widziane jest montaż toalety „wiszącej nad ziemią”, przymocowanej jedynie do ściany. Podstawą konstrukcji jest zestaw podtynkowy złożony zwykle z podtynkowego stelaża i elementów układu spłukującego. Zestaw stelaż z miską firmy Koło możemy kupić już za ok 600 PLN. Projektując natrysk warto wziąć pod uwagę zestaw natryskowy Hansgrohe. Z resztą firma ta ogólnie produkuje wspaniałej jakości armaturę, a to przecież właśnie odpowiedni dobór armatury sprawia, że wnętrze (polecamy również lustra na wymiar) jest idealne.

Zestawy łazienkowe wyżej wymienionych oraz innych producentów dostępne są nie tylko w marketach budowlanych, ale i w sklepach internetowych oferujących akcesoria łazienkowe. Dzięki temu możesz zaoszczędzić swój cenny czas i pieniądze.