Jak przygotować stylowy chustecznik do toskańskiego wnętrza?

Chusteczki higieniczne, które są wyciągane z opakowania kartonowego, są w każdym mieszkaniu. Nabywamy je najczęściej w marketach, jednak pudełka, w które są one zapakowane nie wyglądają za bardzo estetycznie.

jadalnia

Autor: Runtal
Źródło: Runtal
Niezwykle często są to zwykłe pojemniki z wyglądającego nie za ciekawie kartonu z jakimiś literami albo we wzorki, które zazwyczaj nie pasują do wnętrza.
Aby chusteczki zawsze wyglądały elegancko i modnie, powinniśmy kupić chustecznik. Jest to znakomity dodatek dla osób, które preferują otaczać się ładnymi rzeczami a takie pudełko może być bardzo interesującym elementem wyposażenia wnętrza. Olbrzymią renomą cieszą się pudełka na chusteczki wyciągane, które ozdobione są metodą decoupage. Jest to technika, która polega na przyklejaniu do różnych płaszczyzn wzorów, które wykonane są z papieru lub ze zwyczajnej chusteczki papierowej. Tego typu wzór pokrywany jest warstwami lakieru dopóty, póki on nie wtopi się zupełnie w przedmiot, na który go nakładamy.

To doskonały pomysł, aby przeanalizować ten wpis, ponieważ pozostałe nasze strony (https://lazdowski.com/drzwi/) posiadają równie ciekawe treści, które zaabsorbują Cię całkiem.

Tego typu wzór ma sprawiać wrażenie, jakby był malowany. W taki sposób ozdobiony, drewniany chustecznik doskonale będzie komponować się z wnętrzami, które zaaranżowane są w charakterze rustykalnym, toskańskim albo prowansalskim. Znanymi wzorami na pudłach udekorowanych techniką decoupage to motywy kwiatowe i lawenda, które wpisują się doskonale we wspomniane aranżacyjne style.

wejście na taras

Autor: Atsushi Boulder
Źródło: http://www.flickr.com
Opakowanie z drewna z dziurką na serwetki nabyć możemy w markecie z przyborami do decoupage. Może to być pudełko w kształcie prostokąta albo kwadratowe w zależności od chusteczek nabywanych przez nas najczęściej. W pierwszej kolejności należy pomalować całe opakowanie białą akrylową farbką i poczekać aż zupełnie wyschnie.

Następnie należy zaznaczyć ołówkiem z linijką miejsce, w którym będzie przyklejony wzór i tę część pudełka posmarować należy klejem. Następnie przyłożyć trzeba serwetkę do chustecznika oraz docisnąć ją delikatnie tak, aby przykleiła się do niego.