Jak najlepiej zostać złotą rączką

Pomalowanie ścian jest zajęciem jakie może potrwać kilka godzin, niemniej jednak równie dobrze może ono nam zająć kilka dób. W jaki sposób właściwie przygotować szafy oraz pomieszczenie, ażeby przez ten czas nie zostały zniszczone? Oto kilka przetestowanych sugestii, jakie z sukcesem możesz wykorzystać.

Pistolet natryskowy

Autor: WAGNER
Źródło: WAGNER

Jeżeli zamierzasz pomalować tylko jedną ścianę, nie ma potrzeby wynosić sprzętów, ale jeśli zamierzasz pomalować wszystkie ściany, to odpowiedniej wynieś wszystko z pomieszczenia.ale http://www.tawol.com.pl/pl/redukcje-stalowe/Jeśli zaś to nie jest możliwe, zbierz szafy w centrum pokoju i przykryj dokładnie malarską folią. Warto ją też rozwinąć na posadzce. Ściągnij firanki, karnisze, żyrandole, malowidła ze ścian itd. Zabezpiecz kontakty (możesz je oblepić malarską taśmą). Jednakowo uczyń z drzwiami, oknami, i listwami przy podłodze.

Teraz poszukaj miejsc, w jakich ściana jest nieregularna, pęknięta bądź farba odchodzi. Napraw wszystkie te niedoskonałości za pomocą siatki malarskiej, szpachelki, gipsu, papieru ściernego. Gdy już już wyrównasz wszelkie niedoskonałości oczyść ścianę. Użyj gorącej wody połączonej z płynem do mycia ścian, ażeby zlikwidować tłuszcz, resztki z tynku. Możesz posłużyć się zwykłą namoczoną gąbką albo mopem. Nie myj ściany brudną gąbką. Na koniec oczyść ścianę czystą wodą. Zaczekaj, aż ściana zupełnie wyschnie. Nie nakładaj farby na mokrą i nieprzygotowaną do malowania ścianę. Gotowa do malowania ściana musi być matowa, nie błyszcząca. Więcej na temat: tipy.interia.pl/tag6850,laczenie-kolorow-w-pokoju.html.

Im starszy budynek tym większe prawdopodobieństwo iż więcej fragmentów trzeba będzie obskrobać. Dawna warstewką farby może odpryskiwać. Kiedy spostrzeżesz odpryskującą farbę – zeskrob ją. Ścianę przejedź papierem ściernym, aby wygładzić nawierzchnię. Kiedy jest taka potrzeba – wyrównaj tynk. W miejscu styku dwóch kolorów farby ogromnie ciężko zachowywać doskonale prostą kreskę malując odręcznie.

Docieplenie od wewnątrz

Autor: Xella
Źródło: www.media.xella.pl

Aby wykonać prostą linię, użyj poziomicy i stolarskiego ołówka, potem przyklej do tej linii taśmę malarską. Naklej ją luźno, lecz precyzyjnie. Taśmę zdejmiesz, kiedy farba będzie jeszcze mokra. Teraz możesz wziąć się za malowanie ścian.Podobne naprawy domowe (tipy.interia.pl/artykul_987,jak-malowac-sciany-przy-pomocy-pedzla-i-walka.html) na pewno będziesz w stanie uskutecznić samemu.