Jak możemy poprawić sobie komfort pracy przy ekranie komputera?

Dawno już minęły czasy, gdy ekrany i komputery zabierały całą obecną przestrzeń na blacie biurka. Dla osoby, kto zarabia przy wykorzystaniu jednego albo dwóch dużych ekranów problem niewielkiej ilości miejsca jest niestety nadal aktualny oraz spory.
Duża ilość ekranów ma wielokrotnie sporą podstawkę, która zajmuje dużo miejsca.

sprzątanie

Autor: Sjoerd Lammers street photography
Źródło: http://www.flickr.com

Cały problem powiększają również wszędobylskie kable, jakie wprowadzają duży chaos. Warto zatem zdecydować się na dobre uchwyty do monitora, co pozwala na zamocowanie go na ścianie. Otrzymamy w ten sposób powiększenie wolnej przestrzeni na blacie, uporządkujemy przewody, zwiększymy możliwość regulacji i ustawienie monitora oraz otrzymamy możliwość ustawienia ekranu w trybie portretowym, mówiąc inaczej: pionowym. Takie mocowanie monitora przynosi zatem wiele zysków, które z pewnością korzystnie wpłyną na zwiększenie jakości naszej pracy.
W sklepach można by znaleźć wiele modeli uchwytów do monitora. Różnią się one stopniem stabilności, mocowania oraz jego rodzajem, rozmiarem ramion, możliwością regulacji i obrotu monitora, oraz możliwościami ustawień.

Czy dobra witryna (www.bmeters.pl/pl/rozliczenia_kosztow_zuzycia_mediow/53/) sprosta Twym oczekiwaniom? Mam nadzieję, że tak. Tam także oczekują na Ciebie ciekawe posty. Namawiam!

Warto wziąć pod uwagę to, jakiego typu mocowanie będzie dla nas najwygodniejsze i jakiego rodzaju rozwiązania spełnią nasze wymagania. Posiadaczem dużych monitorów zaleca się uchwyt podwójny, gdyż możemy na nim zamocować dwa monitory o przekątnej do 30 cali. Osobom o bardziej tradycyjnych poglądach, może też spodobać się stojak z uchwytem na dwa ekrany.

Wybór konkretnego modelu uchwytu może być zależne w znacznym stopniu również od własnych zapotrzebowań oraz upodobań, jednak dobrze by było wiedzieć, na co trzeba zawsze zwracać uwagę przed zakupem. Przede wszystkim trzeba prawidłowo sprawdzić jakość danego produktu, zarówno jeśli chodzi o stelaż jak i o mocowanie.